воскресенье, 25 февраля
Расширенный поиск
Вход для клиентов
Регистрация клиента

Авторизация

 

Предложить акцию

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 
Акции!


Навіщо Бердянську Каховський водогін? | печать |
16.06.2014 г. 09:04
«Єдиний шанс стримати тарифи на воду в Бердянську - це взяти в управління Каховський водогін, вважає міський голова Олексій Бакай. - Якщо цього не зробити, вартість води та стоків в місті може зрости до 20 грн.». Але в депутатському корпусі не всі згодні з цією ідеєю.
На найближчу сесію міської ради, яка запланована на 19 червня, виноситься питання про клопотання бердянських депутатів перед обласною радою про передачу Каховського водогону (або правильніше - Західного групового водогону) бердянському міськводоканалу. Однак, як показали перші засідання депутатських комісій, не всі в Бердянському депутатському корпусі згодні з цією ідеєю. Роз'яснювальна робота з депутатами ще буде проводитися, а в п'ятницю, 13 червня, на інформаційному дні міський голова Олексій Бакай, начальник управління житлово-комунального господарства Олександр Свідло і помічник мера Микола Омельченко зустрілися з журналістами, щоб, так би мовити, розкласти представникам ЗМІ все по поличках.


- Споживачем води, яка подається по Каховському водогону, на 94%, а в певні періоди і на 98%, є Бердянськ. Однак тарифи на воду, що подається, нам встановлює обласна рада. І у нас не питають. Такий підхід нас не влаштовує, - констатував Олексій Бакай. - У міському тарифі на воду вартість дніпровської води становить 30%. На сьогодні це 3,13 грн. І оскільки ми основні споживачі, то й кажемо: «Давайте розберемося». А коли розібралися, з'ясувалося, що за рахунок бердянців вирішуються проблеми інших регіонів області. У 2012-2013 роках нам затикали рота і не давали про це говорити. Більш того, у нас хотіли забрати міськводоканал і об'єднати його з обласним водоканалом. Наші пропозиції передати Каховський водогін в управління місту просто ігнорувалися. Однак сьогодні ситуація змінилася. Нашу позицію стали чути і в області, і в Києві.
Але навіщо Каховський водогін бердянцям?

Собівартість води можна знизити
За словами міського голови, минулого року прибуток в результаті роботи каховського водогону склав 5,6 млн. грн. Це і є ті переплачені бердянцями гроші. Якщо сьогодні взяти водогін в управління і після цього взагалі нічого не робити, то тільки лише відмовившись від завищеної вартості дніпровської води на вході в Бердянськ, можна знизити її ціну з 3,13 за куб до 2,14 грн. Це якщо все залишити так, як є на сьогодні, нічого не роблячи, крім передачі самого об'єкта. Однак Бердянська влада вже провела переговори з Мелітополем і Приморськом, які не беруть сьогодні дніпровську воду, і виявилося, що, якщо вартість куба води буде 2,14 грн., то за такою ціною вони готові її купувати. А це означає, що кількість споживачів збільшиться. Так от, якщо збільшити подачу води по Каховському водогону на 2,5 млн. кубічних метрів (це не багато), то собівартість дніпровської води на вході в Бердянськ може знизитися до 1,82 грн.
При такому розкладі діючі в місті тарифи можна не тільки не збільшувати, а й наш міськводоканал стане працювати з прибутком.

Передача водогону місту дасть можливість стримати тарифи
На депутатських комісіях, які проходили у виконкомі, депутати цікавилися станом самого водогону: чи не вийде так, що труби старі, почнуться пориви — чи витягне місто такий тягар?
Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства Олександр Свідло, для вивчення питання роботи Каховського водоводу в області створена ціла робоча група, до якої увійшло 20 фахівців, в тому числі, що представляють науку. Ця робоча група працювала не тільки з документами, а й об'їхала практично весь Каховський водогін. Висновок, який дають фахівці: водогін знаходиться в доброму стані - масові пориви і аварії йому не загрожують.
Що ж буде, якщо все залишиться так, як є на сьогодні, і Каховським водогоном буде як і раніше управляти обласний водоканал? За словами міського голови Олексія Бакая, це призведе до зростання тарифів на воду і стоки в межах до 20 грн. Це не примха міської влади. Тарифи встановлюють у Києві. Так от, бердянський міськводоканал вже подав туди свої розрахунки, які відповідають його реальним витратам. Питання про підвищення тарифів на дніпровську воду, що подають у Бердянськ, може поставити і обласний водоканал. Тоді тариф буде ще вище.
«Єдиний шанс стримати тарифи на воду в Бердянську - це взяти в управління Каховський водогін», - вважає міський голова Олексій Бакай. Для того, щоб реалізувати намічене, потрібен перший крок - це клопотання Бердянської міської ради перед обласною радою про передачу Каховського водогону в управління міському водоканалу. Потім почнеться робота з обласною радою.
«Сьогодні, коли губернатором Запорізької області є бердянець Валерій Баранов, його заступником, який координує питання по водогону, так само є бердянець Петро Гончарук, ми просто зобов'язані вирішити це питання, - вважає міський голова Олексій Бакай. - Тим більше, що в перспективі це питання не тільки Бердянська, а водопостачання всього півдня Запорізької області».


Прес-служба міської ради та виконавчого комітету
« Обсуждение проекта Концепции развития агрострахового рынка   Cталася аварія на магістральному каналізаційному колекторі »

Компания дня
Лучшие комбикорма, БМВД, концентраты и кормовые добавки для с/х животных и птицы.
       ТМ "BEST MIX"


  Подробнее...Курс валют:
Курсы наличного обмена на сегодняЯндекс.ПогодаВаше мнение

Предложить тему опроса

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 Популярные фирмы

"ВИДИБОР" - новый комплекс гостиничного типа на дальней бердянской косе. Номера ЛЮКС! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Любители комфортного летнего отдыха на Азовском море, получат все то, о чем мечтали в ожидании до

70311 Просмотров с 04-07-2010
Коттедж "VERA" - люкс" - 2011г. Элитный отдых на Азовском море. - Украина, Запорожская, Бердянск.

 

Уровень VIP отдыха - расположен на берегу открытого Азовского моря в рекреационной

57895 Просмотров с 20-05-2010
База отдыха "ПОСЕЙДОН" - выбирайте лучший отдых на Бердянской Косе! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Город-курорт Бердянск не даром завоевал признание у туристов как один из лучших курортов для морс

54580 Просмотров с 20-06-2009
Частный пансионат "ЕЛЕНА" - лучший отдых в Бердянске по доступной цене! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Выберите для себя отдых на Азовском море и желая сделать его лучшим, незабываемым и эффективным п

54200 Просмотров с 13-05-2009
«Aleks Club» - элитный оздоровительно-развлекательный комплекс в Бердянске. - Украина, Запорожская, Бердянск.

В структуру комплекса «Aleks Club» входят: бар-ресторан «

50171 Просмотров с 24-09-2009
Яндекс.Метрика


RSS-лента новостей
Галерея
Новости Товары и услуги Бердянска
Отдых в Бердянске Частные объявления
Работа Сервисы
Форум Фотогалерея
«БИМП» 2009 © Все права защищены.
При использовании материалов веб-сайта,
ссылка на bimp.com.ua обязательна!
Адрес:
71116, Украина,
Запорожская область, Бердянск