пятница, 20 апреля
Расширенный поиск
Вход для клиентов
Регистрация клиента

Авторизация

 

Предложить акцию

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 
Акции!


Щодо надання інформації Запоріжгазу | печать |
20.07.2015 г. 08:55
Починаючи з травня місяця 2015 споживачі Запорізької області отримали квитанції за спожитий природний газ з новою ціною. Нагадаємо, з 1 квітня 2015 відповідним рішенням НКРЕКП збільшила її майже в шість разів. Втім, велика кількість людей виявилася не готовою до таких змін, тому споживачі почали масово звертатися до ПАТ «Запоріжгаз» з питаннями чому в платіжному документі відображені ті або інші суми. Перш за все, непорозуміння виникають із споживачами, які несвоєчасно або останнім часом взагалі не передавали фактичних показань лічильників, або оплачували рахунки із запізненням.     

                                                                                        
З 1 квітня 2015 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) затвердила нові ціни на природний газ. Вона постановила, що відтепер вартість природного газу буде єдиною для всіх споживачів і складе 7,188 грн. /м куб.
Крім того, для споживачів, які використовують газ для опалення встановлена пільгова ціна 3,6 грн./м куб. Однак, ця ціна діє тільки на обсяг до 200 м куб./місяць і лише в період від 1 жовтня по 30 квітня.    
                                                                                     
ПАТ «Запоріжгаз» радить споживачам звикнути фіксувати показання лічильників газу в останній день звітного місяця і передавати дані не пізніше 1-го числа місяця, наступного за розрахунковим.
                                                                                                   
Платежі за спожитий газ виставляються за повний календарний місяць. Тобто, якщо показання лічильника газу були зняті не в останній день місяця, а споживач самостійно не передав в абонслужбу показання за повний календарний місяць, а саме станом на останнє число звітного місяця, підприємство проводить нарахування за послуги з газопостачання на підставі розрахункового методу. У цьому випадку до спожитого кількості газу, зафіксованому в день, коли були зняті показання лічильника, додається прогнозоване використання газу споживачем до кінця місяця.                               

Якщо фактичні свідчення один або кілька місяців були відсутні, то протягом цього періоду щомісяця нараховується прогнозоване споживання за повний календарний місяць. При отриманні даних лічильника від споживача(при оплаті, при наданні показників по телефону або електронну пошту) або при фіксуванні контрольних показань контролером газового господарства, прогнозоване нарахування скасовується і відповідно, сума заборгованості по особовому рахунку автоматично перераховується на фактичні показники лічильника.

Слід зазначити, що наші клієнти можуть оплачувати або суму, зазначену в рахунку за повний календарний місяць, або самостійно визначити розмір платежу, виходячи зі своїх показників. Для цього в квитанції передбачено спеціальне пусте віконце. Важливим моментом є проконтролювати обов'язкове внесення показань лічильника касиром банку або відділення зв'язку в платіжний документ (квитанцію), який видається через касовий апарат. 
                                                                                              
У разі, якщо споживач буде знімати і передавати показання лічильника газу в останній день звітного місяця, розбіжностей між розрахунковими показаннями за повний календарний місяць і фактично спожитими кубометрами виникати не буде.
                                     
Слід зауважити, що ПАТ «Запоріжгаз» не примушує клієнтів оплачувати саме ту суму нарахувань, яка вказана у рахунку за повний календарний місяць (з урахуванням прогнозного платежу). При незгоді споживача з вказаною сумою, ПАТ «Запоріжгаз» обов'язково проведе контрольне зняття показань лічильника, які споживач засвідчить своїм підписом. 

Головне для ПАТ «Запоріжгаз», щоб споживачі розуміли свою відповідальність за фіксацію реальних показників та своєчасну 100% оплату спожитого енергоносія.
Споживачі, які мають лічильник газу, повинні щомісяця самі знімати фактичні свідчення і передавати їх в абонентні відділи управлінь ПАТ «Запоріжгаз», яка їх обслуговує. Зазвичай свідчення передаються споживачами і фіксуються газопостачальником не в останній день звітного місяця, а дещо раніше. Через це облгаз не має на кінець місяця справжньої картини обсягів спожитого газу. 
Щонайменше раз на півроку працівники газової компанії повинні знімати контрольні показання лічильника. І тут виникає ще одна проблема - деякі споживачі не пускають контролерів в житло. Таким чином споживачі порушують Договір, а газопостачальник знову ж таки не бачить реально спожиті куби. Також існує значна кількість абонентів, у яких в конкретно взятий місяць взагалі відсутні будь-яким чином передані контрольні показання. У разі, якщо споживач передасть кількість кубів на останній день звітного місяця, розбіжностей в нарахуваннях ПАТ «Запоріжгаз» не буде. 

Величину нарахування визначають усереднено, спираючись на дані контрольної групи споживачів з таким же газовим обладнанням і характеристиками, в чиїх будинках щомісяця в один і той же день знімаються контрольні показання. Звичайно, у багатьох споживачів через відсутність контрольних показань прогнозне нарахування може не збігатися з реальними цифрами - як у більшу так і в меншу сторону. Але як тільки облгаз отримає від споживача реальні куби, прогнозні відразу відкоригуються, і відповідно заборгованість перерахується. При потребі зі споживачем підписується акт звірки розрахунків.        
                                                                                         
Наведемо приклад прогнозного нарахування:

У квартирі, де є лічильник газу, газова плита і газовий водонагрівач зареєстровано 3 людини. На 30 червня зафіксовано показання лічильника - 51100 куб. м. 24 червня споживач по телефону передав кінцеві показання лічильника - 51125 куб. м., тобто, за 24 дні він використовував 25 куб. м газу. За свідченнями контрольної групи з такими ж даними, споживання газу в червні дорівнювала 28 куб. м, тому прогнозне донарахування споживачу до кінця місяця складе 3 куб. м. У рядку «Рекомендовано до оплати» буде вказана оплата 28 куб. м в грошовому еквіваленті.      
                           
Передати показання лічильника газу можна будь-яким зручним для Вас способом:

1. Зателефонувавши в абонентну службу, яка обслуговує Ваш район:
м Бердянськ (06153) 4-40-75, 7-21-91 «Запорожгазсбит» (06153) 7-03-50
г.Приморск (06137) 7-24-93
с.Осіпенко (06153) 9-91-04
2. При особистому зверненні до абонентної службу:
м Бердянськ, вул. Рози Люксембург. д. 16
м Приморськ, вул. Леніна, буд.18
с. Осипенко, вул. Комсомольська, буд. 18
3. Через контакт-центр підприємства по тел.061-2-808-104 або написавши ел.пісьмо за адресою: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script  

Для зручності клієнтів, в 2015 році запланований запуск «Особистого кабінету» на офіційному сайті ПАТ«Запоріжгаз». Зареєструвавшись, кожен споживач, не виходячи з дому, зможе внести показання лічильника газу за повний календарний місяць, звірити стан особового рахунку та отримати відповіді на питання. На сьогоднішній день «Особистий кабінет» проходить тестування.
« КЛЕЩИ – ОПАСНОЕ СОСЕДСТВО   Здоровый образ жизни »

Компания дня
Лучшие комбикорма, БМВД, концентраты и кормовые добавки для с/х животных и птицы.
       ТМ "BEST MIX"


  Подробнее...Курс валют:
Курсы наличного обмена на сегодняЯндекс.ПогодаВаше мнение

Предложить тему опроса

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 Популярные фирмы

"ВИДИБОР" - новый комплекс гостиничного типа на дальней бердянской косе. Номера ЛЮКС! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Любители комфортного летнего отдыха на Азовском море, получат все то, о чем мечтали в ожидании до

71119 Просмотров с 04-07-2010
Коттедж "VERA" - люкс" - 2011г. Элитный отдых на Азовском море. - Украина, Запорожская, Бердянск.

 

Уровень VIP отдыха - расположен на берегу открытого Азовского моря в рекреационной

58163 Просмотров с 20-05-2010
База отдыха "ПОСЕЙДОН" - выбирайте лучший отдых на Бердянской Косе! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Город-курорт Бердянск не даром завоевал признание у туристов как один из лучших курортов для морс

54827 Просмотров с 20-06-2009
Частный пансионат "ЕЛЕНА" - лучший отдых в Бердянске по доступной цене! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Выберите для себя отдых на Азовском море и желая сделать его лучшим, незабываемым и эффективным п

54670 Просмотров с 13-05-2009
«Aleks Club» - элитный оздоровительно-развлекательный комплекс в Бердянске. - Украина, Запорожская, Бердянск.

В структуру комплекса «Aleks Club» входят: бар-ресторан «

50617 Просмотров с 24-09-2009
Яндекс.Метрика


RSS-лента новостей
Галерея
Новости Товары и услуги Бердянска
Отдых в Бердянске Частные объявления
Работа Сервисы
Форум Фотогалерея
«БИМП» 2009 © Все права защищены.
При использовании материалов веб-сайта,
ссылка на bimp.com.ua обязательна!
Адрес:
71116, Украина,
Запорожская область, Бердянск