пятница, 20 апреля
Расширенный поиск
Вход для клиентов
Регистрация клиента

Авторизация

 

Предложить акцию

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 
Акции!


Трудові права працівників, призваних на військову службу | печать |
27.11.2015 г. 10:53
Наша держава зараз переживає складний  період у своїй історії! Анти- терористична операція, яка проводиться на сході України стала причиною проведення серед цивільного населення мобілізації на військову службу на особливий період. З початку її проведення норми законодавства про надання трудових гарантій мобілізованим працівникам кілька раз змінювалися,  тому управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської надає  роз'яснення з цих питань для того, щоб дії роботодавців були проведені в рамках чинного законодавства, а права працівників, призваних на військову службу  не були порушені.

На сьогодні відповідно до  ст. 119 Кодексу законів  про працю України закріплено гарантії  збереження робочого місця, посади, середнього заробітку працівникам,  призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом. Звертаємо увагу, що обмеження терміну дії трудових гарантій «не більше одного року»  скасовано. Новою редакцією ст. 119 КЗпП України встановлено, що збереження робочого місця, посади, середнього заробітку працівникам здійснюється   на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації.
Якщо працівник був призваний під час мобілізації та підлягає звільненню з військової служби у зв'язку з демобілізацією, але продовжує служити за контрактом – він одержує такі ж гарантії на строк укладеного контракту.
Зазначені вище гарантія зберігається за працівниками, які під час проходження військової служби:
- отримали поранення (інші ушкодження здоров'я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах – до дня, наступного за днем взяття на військовий облік у військових комісаріатах після звільнення з військової служби у разі закінчення лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування;
- потрапили в полон – до дня повернення з полону;
- визнані безвісно відсутніми – до дня появи після визнання безвісно відсутніми або дня оголошення судом їх померлими.
Роботодавець на підставі мобілізаційних посвідчень, повісток чи розпоряджень військових комісаріатів видає наказ про тимчасове звільнення від роботи працівника на період призову під час мобілізації із зазначенням дати початку проходження служби.
У табелі обліку робочого часу, за дні відсутності працівника на робочому місці ставиться відмітка ІН (код 22), тобто "інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних і громадських обов'язків, допризовна підготовка, військові збори і т. ін.)".
Строковики і  мобілізовані, мають право на отримання середнього заробітку, який  розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100. За загальним правилом середня зарплата розраховується, виходячи з виплат за останні два календарні місяці, що передували призову працівника на військову службу.
Відповідно до ст. 115 КЗпП України такі виплати повинні проводитись регулярно у строки, встановлені колективним договором для виплати  заробітної плати.
Компенсація підприємствам, установам і організаціям середнього заробітку працівників, призваних на військову службу на період мобілізації проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015р № 105.
Звертаємо увагу керівників підприємств, установ та організацій, що  з 10.11.2015 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 911 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від  4 березня 2015 р. № 105». Цією постановою врегульоване питання бюджетної компенсації роботодавцям на виплату середнього заробітку всім передбаченим ст.  119 Кодексу законів про працю України категоріям працівників, а саме:
- призваних починаючи з 18 березня 2014 року на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
- прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, починаючи з 08 лютого 2015 року;
- призваних на строкову військову службу, починаючи з 11 червня 2015 року;
- призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, починаючи з 11 червня 2015 року.
Прийом звітів та виплату компенсації здійснює управління праці та соціального захисту населення.
Мобілізованим працівникам, які приступають до роботи після демобілізації, записи про проходження ними військової служби в трудову книжку не вносяться, адже за ними зберігалося місце роботи (посада) на час проходження військової служби у зв'язку з мобілізацією. Згідно з наказом керівника підприємства на цей період їх звільняли від виконання посадових обов'язків, але не звільняли з роботи. Трудові відносини з роботодавцем зберігалися.
Консультації з питань застосування  норм трудового законодавства, у т.ч. в частині  гарантій  працівників, призваних на військову службу,  Ви можете отримати в управлінні  праці та соціального захисту населення каб. 11- 12 або за телефоном 3-51-10.
« Меморіальний вечір: «І пам'яті свіча не згасне...»   Бердянська ОДПІ повідомляє "Увага, семінар!" »

Компания дня
Лучшие комбикорма, БМВД, концентраты и кормовые добавки для с/х животных и птицы.
       ТМ "BEST MIX"


  Подробнее...Курс валют:
Курсы наличного обмена на сегодняЯндекс.ПогодаВаше мнение

Предложить тему опроса

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 Популярные фирмы

"ВИДИБОР" - новый комплекс гостиничного типа на дальней бердянской косе. Номера ЛЮКС! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Любители комфортного летнего отдыха на Азовском море, получат все то, о чем мечтали в ожидании до

71119 Просмотров с 04-07-2010
Коттедж "VERA" - люкс" - 2011г. Элитный отдых на Азовском море. - Украина, Запорожская, Бердянск.

 

Уровень VIP отдыха - расположен на берегу открытого Азовского моря в рекреационной

58163 Просмотров с 20-05-2010
База отдыха "ПОСЕЙДОН" - выбирайте лучший отдых на Бердянской Косе! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Город-курорт Бердянск не даром завоевал признание у туристов как один из лучших курортов для морс

54827 Просмотров с 20-06-2009
Частный пансионат "ЕЛЕНА" - лучший отдых в Бердянске по доступной цене! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Выберите для себя отдых на Азовском море и желая сделать его лучшим, незабываемым и эффективным п

54670 Просмотров с 13-05-2009
«Aleks Club» - элитный оздоровительно-развлекательный комплекс в Бердянске. - Украина, Запорожская, Бердянск.

В структуру комплекса «Aleks Club» входят: бар-ресторан «

50617 Просмотров с 24-09-2009
Яндекс.Метрика


RSS-лента новостей
Галерея
Новости Товары и услуги Бердянска
Отдых в Бердянске Частные объявления
Работа Сервисы
Форум Фотогалерея
«БИМП» 2009 © Все права защищены.
При использовании материалов веб-сайта,
ссылка на bimp.com.ua обязательна!
Адрес:
71116, Украина,
Запорожская область, Бердянск