суббота, 21 апреля
Расширенный поиск
Вход для клиентов
Регистрация клиента

Авторизация

 

Предложить акцию

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 
Акции!


За 2015 рік від реалізації безхазяйного майна надійшло понад 144 тис. гривень | печать |
29.01.2016 г. 09:30
Як повідомила начальник Бердянської ОД ПІ Олена Каруц, за 2015 рік від реалізації майна, що перейшло у власність держави, безхазяйного майна до бюджетів сплачено понад 144,1 тис. гривень, зокрема, до держбюджету перераховано 31,6 тис. гривень та до місцевих бюджетів – 112,5 тисяч гривень.


Бердянська ОДПІ роз’яснює новації законодавства 
Новий 2016 рік платники податків зустріли оновленим Податковим кодексом та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування».
У зв’язку з тим, що  Закон України № 909, який вніс зміни та доповнення у дані законодавчі акти було оприлюднено 31 грудня, вже з перших робочих днів січня фахівці Бердянської ОДПІ почали активно вивчати новації законодавства та проводити роз’яснювальна роботу серед платників.
13 січня було проведено інформаційний семінар для керівників та бухгалтерів підприємств та  фізичних осіб – підприємців. Інформація щодо податкових новацій дуже зацікавила платників, як і в минулому році не всі бажаючі змогли розміститися у великій актовій залі інспекції. Тому було проведено два семінари поспіль для того, щоб усі охочі могли скористатися можливістю почути про зміни законодавства.
Також спільно із Бердянської райдержадміністрацією було організовано тематичний семінар для сільськогосподарських товаровиробників. Адже саме цю категорію платників новації податкового законодавства торкнулися найбільше – змінилися ставки єдиного податку для 4 групи та багато змін зазнав спеціальний режим оподаткування сільгоспвиробників податком на додану вартість.
Оскільки  зміни в Податковий кодекс внесено відносно місцевих податків, Бердянська міська рада та всі сільські ради Бердянського району прийматимуть протягом січня зміни до своїх рішень щодо місцевих податків. На всі питання щодо адміністрування цих та інших податків та зборів під час  нарад в міськвиконкомі та райдержадміністрації  відповідали  начальник інспекції Олена Круц та заступники Оксана Сагайдюк та  Сергій Черновалюк.
На часі роз’яснення змін до Податкового кодексу стосовно акцизного податку для  суб’єктів господарювання, які реалізують паливо. Оскільки частина таких платників вперше будуть сплачувати акцизний податок та надавати звітність з цього податку,  а з 01 березня вводиться система електронного  адміністрування акцизного податку, такі роз’яснення будуть дуже необхідні та корисні особам, що реалізують паливо.

Податкова міліція Бердянська припинила незаконну торгівлю алкоголем
За останній тиждень співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено два факти реалізації алкогольних напоїв без державної реєстрації підприємницької діяльності та будь-яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 32,8 тис. гривень та 34,5 тис. гривень, - повідомив начальник оперативного управління Артем Кавун.

Увага, семінар! 
З метою роз’яснення суб’єктам господарювання змін до податкового законодавства у зв’язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», 12 лютого 2016 року у м. Києві відбудеться Всеукраїнський семінар - форум для платників податків. Тема семінару: «Офіційно про податкові новації - 2016». Місце проведення семінару: конгрес-хол ДФС України (м. Київ, Львівська площа, 8). Початок форуму об 11 годині (реєстрація з 10.00).
Консультації з питань проведення семінару-форуму за тел. 224-60-59, моб.тел. 050-146-32-51.

До уваги платників єдиного податку 2 групи!
У зв’язку із прийняттям Рішенням  шостої сесії БМР від 21 січня  2016 р  №  56 нової  ставки єдиного податку  (15 % від мінімальної з/п - 206,70 коп.) для всіх платників єдиного податку 2 групи (м. Бердянськ)  незалежно від наявності або  відсутності найманих працівників, необхідно терміново здійснити доплату  за січень 2016 р. 
Платники єдиного податку 2 групи, у яких ставка складала 20% від розміру мін. з/п, продовжують сплачувати єдиний податок за ставкою 20%.

До уваги платників плати за землю!
Для заповнення Декларації із плати за землю  використовується  коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель станом на 1.01.2016 р.  - 1,433.   З питань заповнення звітності юр.особам звертатися - каб. 326, т.3-84-23, ФОП – каб. 218.
Терміни подання звітності та сплати податків за 4 квартал 2015 року!
Термін подання податкової звітності за 4 кв. 2015 року – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати податків та зборів за 4 кв. - не пізніше 19 лютого 2016 року!  

Терміни подання звітності та сплати податків та зборів підприємцями!
Для платників єдиного податку 1 та 2 групи ( які весь рік знаходилися на єдиному податку 1 або 2 групи) термін подання податкової декларації за 2014 рік – не пізніше 29 лютого  2015 року.
Платникам єдиного податку 3 групи  термін подання податкової декларації за 4 кв. 2015 року – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати єдиного податку за 4 квартал – не пізніше 19 лютого 2016 року.   
Приватним підприємцям на загальній системі  термін подання податкової декларації за 2015 рік – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати податку на доході фізичних осіб  та військогво збору за даними декларації – не пізніше 19 лютого 2016 року! 

Єдиний соціальний внесок: звітність та сплата підприємцями
 Термін подання звітності з єдиного внеску за 2015 рік  -  09 лютого 2016 року.
ФОП - на єдиному податку подають Звіт за формою згідно таблиці 2 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу протягом всього року.
ФОП, які обрали загальну систему оподаткування, Звіт подають за формою згідно таблиці 1 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».
Термін сплати єдиного внеску з доходу ФОП на загальній системі за себе при остаточному розрахунку за 2015 рік - не пізніше 09 лютого 2016 року.   
Юридичним особам  - платника податку на прибуток підприємств
та неприбутковим організаціям!
Термін подання декларації про прибуток підприємств (для платників із річним податковим періодом)  та Звіту про використання коштів неприбуткових організацій за  2015 рік  -  29 лютого   2016 року. Термін сплати податку на прибуток підприємств  за 2015 рік -  10 березня 2016 року.
Нагадуємо! Платники податку на прибуток подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

  
Новини законодавства

З 1 січня 2016 року платники єдиного внеску

 під час  виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), зобов'язані сплачувати авансові платежі   єдиного  внеску
 у розмірі  1/5  суми коштів для виплати
Порядком  прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати визначено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів  про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.
Водночас, Законом  України  "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році"    внесені зміни до  Закону  України   "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зокрема,    для роботодавців  та інших платників, єдиний внесок   встановлений  у розмірі 22 відсотки до  бази нарахування.
Враховуючи, що на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску,  Державною фіскальною службою надіслано листа  до Національного банку України  щодо   контролю  банками сплати єдиного  внеску,  яка  має становити 1/5  суми коштів для виплати заробітної плати.
Зазначений порядок роз’яснений листом ДФС України від 15.01.2016р. №1259 /7/99-99-17-03-01-17.

Роз’яснення законодавства

Про сплату авансових внесків з ПДФО підприємцями на загальній системі 
Підпункт 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), викладено в такій редакції: авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж на четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період фізичною особою - підприємцем не сплачується (пп. 2 п. 35 Закону).
Таким чином, для фізичних осіб - підприємців під час заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у додатку Ф4 "Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою" не виникає обов'язку розрахунку квартальних авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб, тобто, платниками податків не заповнюється рядок 6 розділу II додатка Ф4.
Отже, до внесення змін у п. 12 розділу IV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 N 859, рекомендувати платникам податків не здійснювати розрахунок авансових платежів.
Звертаємо увагу, що доходи, отримані самозайнятими особами після 1 січня 2016 року, оподатковуються за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу, у розмірі 18 відсотків.
(Лист ДФС від 12.01.2016 р. N 594/7/99-99-17-02-02-17).

Про нарахування ЕСВ на перехідні лікарняні та відпускні

Єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за періоди 2015 року, нарахованих у січні 2016 року обчислюється виходячи із сум єдиного внеску, що діє на день нарахування  заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок у розмірі 22 відсотки.
Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.  
Як подавати декларацію з плати за землю в 2016 році
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року і подають в податкову інспекцію за місцезнаходженням земельної ділянки декларацію на поточний рік.
Декларація подається з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, наступного за звітним. У такому випадку оносвобождается від обов'язку подавати річну декларацію не пізніше 20 лютого поточного року.
За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, наступного за звітним.
Наказом від 16.06.2015 р № 560 затверджено нову форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).
Як розрахувати суму плати за землю під час заповнення звітності

 Щодо розрахунку суми плати за землю для цілей заповнення Податкової декларації з плати за землю.
Так, сума земельного податку/орендної плати розраховується множенням нормативно-грошової оцінки земельної ділянки на її площу й на ставку податку/розмір орендної плати (%):
для земельного податку (р. І основної частини декларації): кол. 12 = кол. 8 х кол. 9 (або кол. 10) х кол. 11;
для орендної плати (р. І основної частини декларації): кол. 11 = кол. 8 х кол. 9 х кол. 10.

Ппід час заповнення цих граф 9 розділів І «Розрахунок суми земельного податку» та ІІ «Розрахунок суми орендної плати» позначити нормативно-грошову оцінку одиниці площі земельної ділянки. При цьому нормативно-грошову оцінку (НГО) слід визначати в гривнях за гектар, оскільки форма декларації визначає одиницею виміру для площі земельної ділянки гектар».
Звітність з рентної плати та екологічного податку - за новими формами
За IV квартал 2015 платники екоподатку та рентної плати звітують за новими формами декларації.
Нагадаємо, що нові форми звітності затверджені наказом Мінфіну від 17.08.2015 р № 715 "Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку".
Рентна звітність оновлена ​​наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р № 719.
Звітний період для екоподатку та рентної плати дорівнює календарному кварталу, тобто декларації необхідно подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​податкового періоду.
Про порядок декларування акцизного податку
Серед новацій, внесених Законом N 909 до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Відповідно до п. 1 розділу II Закону N 909 норми (щодо доповнення Кодексу статтями 231 та 232) про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.
Отже, для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, - осіб, які реалізують пальне, - першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.
Таким чином, зазначені платники акцизного податку будуть зобов’язані, після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період - березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України.
Повідомляємо, що Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та відповідні зміни до форм декларації з акцизного податку розробляються та найближчим часом будуть оприлюднені на веб-порталах ДФС та Міністерства фінансів України.
До запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та особи - суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зокрема пального, та відповідно до пп. 212.1.1, 212.1.2, 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платниками акцизного податку, подають декларацію з акцизного податку за звітні (податкові) періоди 2016 року за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. N 14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 р. за N 105/26550.
(Лист ДФС від 21.01.2016 р. N 1903/7/99-99-19-03-03-17).
Які товари належать до підакцизних товарів?
Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до підакцизних товарів належать:
спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;
тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
пальне;
автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;
електрична енергія.

Нові правила подання декларації з податку на прибуток підприємств
Законом України від 24.12.15 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", внесено зміни в оподаткуванні податком на прибуток, які набули чинності з 1 січня 2016 року.
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).
Водночас для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:
- платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
- виробників сільськогосподарської продукції;
- платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн. грн (п. 137.5 ст. 137 ПКУ).
Подання декларації за відповідні звітні (податкові) періоди: квартал, півріччя, три квартали та рік здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу (пп. 49.18.2 та, п. 49.19 ст. 49 ПКУ).
Декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 , п. 49.19 ст. 49 ПКУ).
Таким чином, за результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана:
протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу, якщо базовим звітним (податковим) періодом для платника податку є календарний квартал;
протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік.
« Фізичні вправи та дихальна гімнастика при гіпертонії   До уваги роботодавців! »

Компания дня
Лучшие комбикорма, БМВД, концентраты и кормовые добавки для с/х животных и птицы.
       ТМ "BEST MIX"


  Подробнее...Курс валют:
Курсы наличного обмена на сегодняЯндекс.ПогодаВаше мнение

Предложить тему опроса

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 Популярные фирмы

"ВИДИБОР" - новый комплекс гостиничного типа на дальней бердянской косе. Номера ЛЮКС! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Любители комфортного летнего отдыха на Азовском море, получат все то, о чем мечтали в ожидании до

71139 Просмотров с 04-07-2010
Коттедж "VERA" - люкс" - 2011г. Элитный отдых на Азовском море. - Украина, Запорожская, Бердянск.

 

Уровень VIP отдыха - расположен на берегу открытого Азовского моря в рекреационной

58169 Просмотров с 20-05-2010
База отдыха "ПОСЕЙДОН" - выбирайте лучший отдых на Бердянской Косе! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Город-курорт Бердянск не даром завоевал признание у туристов как один из лучших курортов для морс

54831 Просмотров с 20-06-2009
Частный пансионат "ЕЛЕНА" - лучший отдых в Бердянске по доступной цене! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Выберите для себя отдых на Азовском море и желая сделать его лучшим, незабываемым и эффективным п

54680 Просмотров с 13-05-2009
«Aleks Club» - элитный оздоровительно-развлекательный комплекс в Бердянске. - Украина, Запорожская, Бердянск.

В структуру комплекса «Aleks Club» входят: бар-ресторан «

50624 Просмотров с 24-09-2009
Яндекс.Метрика


RSS-лента новостей
Галерея
Новости Товары и услуги Бердянска
Отдых в Бердянске Частные объявления
Работа Сервисы
Форум Фотогалерея
«БИМП» 2009 © Все права защищены.
При использовании материалов веб-сайта,
ссылка на bimp.com.ua обязательна!
Адрес:
71116, Украина,
Запорожская область, Бердянск