среда, 25 апреля
Расширенный поиск
Вход для клиентов
Регистрация клиента

Авторизация

 

Предложить акцию

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 
Акции!


До всесвітнього дня здоров'я | печать |
30.03.2016 г. 09:44
Нагадуємо вам, що 7 квітня 2016 року відзначається Всесвітній день здоров'я, який цього року проходить за темою: «Цукровий діабет».
Цукровий діабет – глобальна медико-соціальна і гуманітарна проблема XXI століття, яка турбує сьогодні все світове співтовариство. Ще двадцять років тому кількість людей у всьому світі з діагнозом «цукровий діабет» не перевищувало 30 млн.
На сьогодні, за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), діабет набуває справжньої епідемії - близько 300 мільйонів людей хворіють на діабет і, за прогнозами експертів, протягом 30 років це число збільшиться вдвічі; кожні 10 секунд у світі помирає 1 хворий на цукровий діабет, тобто щорічно - понад 3 млн. осіб.
При цьому, діабет часто не згадується як безпосередня причина смерті у тих випадках, коли до летального результату призводить одна з його ускладнень, таких як ниркова недостатність, хвороби серцево-судинної та нервової систем.
Протягом 2015 року в Запорізькій області зареєстровано 123852 хворих на ендокринні захворювання, що на 3,8 % більше ніж за 2014 рік (119330). Із загальної кількості зареєстрованих -53223 - із захворюванням на цукровий діабет, 9906 з яких отримувало інсулінотерапію.
Цукровий діабет - ендокринне захворювання, для якого характерний високий рівень глюкози в крові. Характеризується хронічним перебігом і порушенням усіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального і водно-сольового. Причиною цього явища вважають абсолютний або відносний дефіцит інсуліну - гормону, що виробляється підшлунковою залозою. Дане захворювання призводить до порушень процесу обміну речовин, крім того, провокує розвиток ускладнень. Клінічні прояви хвороби іноді можуть бути пов'язані з перенесеною інфекцією, психічною травмою, панкреатитом, пухлиною підшлункової залози. Нерідко цукровий діабет розвивається при ожирінні та деяких інших ендокринних захворюваннях. Певну роль може грати також спадковість.
Цукровий діабет - прогресуюче захворювання, яке потребує медичної допомоги протягом усього життя хворого. При цьому діабет невпинно молодшає, кожен рік вражаючи все більше людей працездатного віку. Тому бажано виявляти його як можна раніше. Дуже важливо, щоб лікар під час прийому пацієнта завжди звертав увагу на такі симптоми як:
підвищена потреба людини в рідині, що перевищує звичайну норму;
почастішання сечовипускання;
відчуття сухості у роті;
підвищений апетит;
загальна слабкість у всьому організмі і в м'язах;
сонливий стан;
свербіж шкіри;
зміни у вазі;
уповільнене загоєння ран.
Разом з тим, у хворих на цукровий діабет 2 типу, а це від 85% до 90% усіх випадків цукрового діабету у дорослого населення, захворювання частіше протікає безсимптомно. Це вимагає більш уважного обстеження тих категорій населення, які мають фактори ризику розвитку даної хвороби (ожиріння, цукровий діабет у родичів та ін.)
Початок захворювання на діабет 2-го типу можна відстрочити чи запобігти, дотримуючись правильного харчування, помірного фізичного навантаження та відпочинку.
Лікування діабету, незалежно від клінічної форми захворювання, в першу чергу включає дієтотерапію, адже харчування при діабеті має бути особливим. Продукти при цукровому діабеті мають бути підібрані так, щоб організм отримував певну кількість вуглеводів, жирів і білків, вітамінів і мікроелементів в щоденному раціоні. Знати, що можна їсти при діабеті треба всім діабетикам.
Дієту при цукровому діабеті повинен рекомендувати лікар. Лише лікар, знаючи історію хвороби, керуючись результатами аналізів, може правильно оцінити ситуацію і надати рекомендації по харчуванню, яке найбільше підходять пацієнту.
Крім дієти, медичних процедур та іншого контролю діабету, пацієнт повинен змінити свій спосіб життя. Стандартні рекомендації для ведення здорового способу життя, такі як регулярні заняття спортом, здоровий сон, відмова від куріння, уважне ставлення до вживання алкоголю і так далі – набуває для діабетика найбільш важливого значення.
Правильний спосіб життя для людей з цукровим діабетом є одним з ключових моментів повноцінної взаємодії з навколишнім світом. Дотримуючись певних правил, можна значною мірою поліпшити якість життя. І мова не йде про відмову від смачної їжі і наявності виснажливих фізичних навантажень, швидше — про помірність у всьому. Спосіб життя людей з цукровим діабетом — це здоровий спосіб життя, якого в ідеалі має дотримуватися кожна людина.
     До проведення цьогорічних заходів до Всесвітнього дня здоров’я доцільно залучити представників держадміністрацій, педагогів, громадських лідерів, а не лише медичних фахівців.
     Стежте за своїм здоров'ям та будьте здоровими !

Лікар-методист міського
Центру здоров'я  О.О.Мільчаков
 
« Запрошуємо громадян задекларувати доходи за 2015 рік!   Бердянська ОДПІ повідомляє »

Компания дня
Лучшие комбикорма, БМВД, концентраты и кормовые добавки для с/х животных и птицы.
       ТМ "BEST MIX"


  Подробнее...Курс валют:
Курсы наличного обмена на сегодняЯндекс.ПогодаВаше мнение

Предложить тему опроса

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 Популярные фирмы

"ВИДИБОР" - новый комплекс гостиничного типа на дальней бердянской косе. Номера ЛЮКС! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Любители комфортного летнего отдыха на Азовском море, получат все то, о чем мечтали в ожидании до

71225 Просмотров с 04-07-2010
Коттедж "VERA" - люкс" - 2011г. Элитный отдых на Азовском море. - Украина, Запорожская, Бердянск.

 

Уровень VIP отдыха - расположен на берегу открытого Азовского моря в рекреационной

58182 Просмотров с 20-05-2010
База отдыха "ПОСЕЙДОН" - выбирайте лучший отдых на Бердянской Косе! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Город-курорт Бердянск не даром завоевал признание у туристов как один из лучших курортов для морс

54847 Просмотров с 20-06-2009
Частный пансионат "ЕЛЕНА" - лучший отдых в Бердянске по доступной цене! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Выберите для себя отдых на Азовском море и желая сделать его лучшим, незабываемым и эффективным п

54711 Просмотров с 13-05-2009
«Aleks Club» - элитный оздоровительно-развлекательный комплекс в Бердянске. - Украина, Запорожская, Бердянск.

В структуру комплекса «Aleks Club» входят: бар-ресторан «

50645 Просмотров с 24-09-2009
Яндекс.Метрика


RSS-лента новостей
Галерея
Новости Товары и услуги Бердянска
Отдых в Бердянске Частные объявления
Работа Сервисы
Форум Фотогалерея
«БИМП» 2009 © Все права защищены.
При использовании материалов веб-сайта,
ссылка на bimp.com.ua обязательна!
Адрес:
71116, Украина,
Запорожская область, Бердянск