среда, 25 апреля
Расширенный поиск
Вход для клиентов
Регистрация клиента

Авторизация

 

Предложить акцию

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 
Акции!


Бердянська ОДПІ повідомляє | печать |
24.06.2016 г. 10:06
Бердянською ОДПІ виявлено понад 70  найманих осіб, які не були офіційно працевлаштовані
За словами начальника Бердянської ОДПІ Михайла Буймістера, з початку року за результатами перевірок суб’єктів господарювання виявлено 74 неоформлених найманих працівника, 68 з яких в результаті проведених заходів працевлаштовано. Додатково  сплачено 2,4 тич. грн. донарахованих  податку на доходи фізичних осіб та 3,9 тис. грн. єдиного внеску.
У ході проведення комплексу заходів виявлено 83 громадянина, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації. В результаті до бюджету сплачено 9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 7 тис. грн. єдиного внеску.
Тіньова зарплата  призводить до збитків місцевих бюджетів,  несплата єдиного внеску приводить до дефіциту Пенсійного фонду, а сам працівник  залишається без будь-якого соціального захисту.    Ще раз нагадуємо та закликаємо роботодавців та найманих осіб, які працюють без укладання трудових угод  – виконувати норми трудового законодавства та офіційно оформлювати найманих працівників.
Новини законодавства
Президент підписав Закон про звільнення від оподаткування пенсій
Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій". Повідомляє офіційний сайт Президента.
Верховна Рада 2 червня підтримала ініціативу про підвищення рівня пенсій, які підлягають оподаткуванню, з 4350 грн. до 10740 грн. З суми перевищення буде утримуватися ПДФО за ставкою 18%.
Обмеження виплати працюючим пенсіонерам 85% пенсії, що перевищує 1611 грн, залишилося без змін.
Закон вступить в силу з 01 липня.

Роз’яснення законодавства
Оподаткування ПДФО донарахованих сум індексації та премій  за минулий рік
Об'єктом оподаткування платника податку (як резидента, так і нерезидента) є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового періоду (п. 163.1 ст. 163 ПКУ).
У відповідності до п. 164.1 ст. 164 ПКУ базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених розділом IV.
При цьому загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця (пп. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164 ПКУ).
Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Водночас, якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (пп. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).
Отже, доходи, отримані платником податку у вигляді індексації заробітної плати, премії, не підпадають під дії норми пп. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, тому оподаткування цих доходів проводиться у періоді (місяці), в якому таке нарахування (виплата) відбувається.
Тобто у прикладах, зазначених у листі, податок на доходи фізичних осіб з сум індексації заробітної плати за жовтень, листопад 2015 року нараховується (утримується) у сукупності з доходами, які проводяться у квітні 2016 року, а також премії за листопад та грудень 2015 року у відповідному місяці їх нарахування із застосуванням ставки податку 18 відсотків.
Оскільки нарахування доходів сум індексації відбувається у квітні 2016 року, то їх відображення проводиться в податковій звітності "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення то подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку" у другому кварталі 2016 року.
Лист ДФС від 13.05.2016 p. N 10468/6/99-99-13-01-01-15.

 Реалізатори палива звітують щомісяця, навіть якщо діяльність не велася
Реалізатори палива, а також платники, які мають діючі (в тому числі припинені) ліцензії на здійснення діяльності з підакцизної продукцією, зобов'язані звітувати за кожен період, незалежно від здійснення діяльності.
Оскільки на сьогоднішній день не затверджена нова форма акцизної декларації, то платники акцизного податку, зокрема, реалізатори палива, звітують до контролюючого органу за основним місцем обліку за діючою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 23.01.2015 р № 14.
При відсутності об'єкта оподаткування акцизним податком в декларації заповнюється лише титульний лист (без заповнення ряд. 05), в рядках 15 і 16 додатка 1 до декларації проставляються нулі, потім переносяться в розділ У самій декларації (графа 1).
При наявності операцій з реалізації будь-яких обсягів палива понад обсяги, визначені пп. 213.1.12 ПКУ, реалізатори палива повинні задекларувати ці зобов'язання за чинною формою декларації (наказ № 14), заповнивши додаток 1 до декларації, і перенести суми
Лист ДФС від 09.06.2016 р № 12691/6 / 99-99-12-03-03-15.
Коли реєстрація платником ПДВ є обов'язковою
Якщо особа поставляє товари або послуги на митній території України, які підлягають оподаткуванню ПДВ і загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує млн. гривень, то така особа зобов'язана подати у ДФС за своїм місцезнаходженням Заяву по ф. № 1-ПДВ і зареєструватися як платник ПДВ в обов'язковому порядку.
До загального обсягу операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ відносяться операції, що підлягають оподаткуванню за ставкою 20%, 7%, 0% і звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. При цьому при обчисленні загального обсягу операцій з постачання товарів / послуг не включається обсяг операцій, які не є об'єктом оподаткування ПДВ.
Будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ і не подала до контролюючого органу заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку.
Лист ДФС від 25.05.2016 р № 11343/6 / 99-99-15-03-02-15.
Як сплатити ПДВ-зобов'язання за минулі періоди і штраф за його заниження
Податкове зобов'язання з ПДВ, визначене в уточнюючому розрахунку, який подано за попередні звітні періоди, а також штрафні санкції за його заниження, платник ПДВ може сплатити:
• з поточного рахунку відповідного бюджету;
• з електронного рахунку в СЕА ПДВ за заявою платника податків, поданої у складі декларації з ПДВ, в сумі, яка перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету.
Лист ДФС  від 25.05.2016 р № 11362/6 / 99-99-15-03-02-15.
Від'ємне значення ПДВ можна направити на погашення податкового боргу з податку на прибуток

Від'ємне значення ПДВ, розраховане платником за результатами звітного періоду, за його заявою може бути задекларовано, в частині, що не перевищує реєстраційну суму, обчислену відповідно до п. 200 1.3 ПКУ на момент отримання  ДФС декларації, до бюджетного відшкодування:
• на поточний рахунок платника податку;
• в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу за іншими платежами, які сплачуються до державного бюджету.
При відсутності на дату подання декларації податкового боргу з ПДВ платник має право задекларувати суму від'ємного значення ПДВ, зокрема в рахунок сплати грошових зобов'язань з податку на прибуток, які виникнуть у платника податку протягом майбутніх податкових періодів.
Таке бюджетне відшкодування сум ПДВ здійснюється після узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами перевірки.
Лист ДФСУ від 25.05.2016 р № 11353/6 / 99-99-15-03-02-15.

Викрадені основні засоби: що з ПДВ
Якщо факт розкрадання основних засобів підтверджено згідно законодавства, то платнику податків не потрібно нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ, оскільки в даному випадку не відбувається операція з постачання. При цьому не має значення, чи встановлені винні особи і стягуються чи з таких осіб втрати.
Оскільки основні засоби, які були викрадені і при придбанні яких було сформовано податковий кредит, не можливо використовувати у господарській діяльності, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання, скласти зведену податкову накладну не пізніше останнього дня звітного періоду, в якому встановлено факт розкрадання основних коштів, і зареєструвати її в ЄРПН.
Базою оподаткування буде балансова (залишкова) вартість, що склалася на початок звітного періоду, протягом якого здійснюються такі операції. У разі відсутності обліку необоротних активів, база оподаткування визначатиметься виходячи зі звичайної ціни.
Лист ДФСУ від 27.05.2016 р № 11679/6 / 99-95-42-01-15.
Надали паливо підряднику для збирання врожаю - зареєструйтеся реалізатором палива
Якщо підприємство укладає договори підряду, відповідно до яких виконавці надають послуги зі збирання врожаю з використанням техніки, що належить третім особам, але з використанням палива замовника, то таке підприємство має зареєструватися платником акцизного податку з реалізації палива.
Коли підприємство передає паливо для заправки техніки, що належить виконавцям, то, по суті, воно передається на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Отже, такі операції є реалізацією палива.
На все обсяги палива, переданого підрядникам для виконання робіт / надання послуг із збирання врожаю, повинна бути складена і зареєстрована акцизна накладна.
Лист ДФСУ від 17.05.2016 р № 10751/6 / 99-99-15-03-03-15.   
Робити Z-звіт при передаванні продавця-касира не обов'язково
Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, затверджені постановою Кабміну від 18.02.2002 р № 199, не містять прив'язки до зміні продавця-касира, який працює з РРО. Тобто робити Z-звіт при передачі зміни не обов'язково.
Вимога виконувати Z-звіт кожен день обумовлена ​​тим, що для РРО тривалість зміни - це період часу від реєстрації першої за день розрахункової операції до виконання Z-звіту, яка обмежується 24 годинами.
Контролювати роботу кожного касира можна друкуючи на чеку РРО "Службова видача" з подальшим оформленням прибуткового касового ордера і його записом у касовій книзі підприємства.
 
Аванс зараховано в рахунок оплати іншої поставки: нюанси складання розрахунку коригування

Якщо продавець-платник ПДВ на дату отримання попередньої оплати визначив податкові зобов'язання з ПДВ, але в подальшому склалися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору поставки, то продавець-платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань по ПДВ.
Зокрема, якщо сторони згідно зі змінами договірних умов підписали документ, на підставі якого кошти, отримані за одним договором поставки, будуть зараховані в рахунок оплати вартості раніше поставлених товарів / послуг іншим договором, то продавець на дату підписання що настає за днем.
При цьому в графі 2 розрахунку вказується "Залік попередньої оплати в рахунок поставлених товарів / послуг за іншім договором №__ від ___".
« Почему отдых в Бердянске?   Турнір з художньої гімнастики «Азовські чайки» »

Компания дня
Лучшие комбикорма, БМВД, концентраты и кормовые добавки для с/х животных и птицы.
       ТМ "BEST MIX"


  Подробнее...Курс валют:
Курсы наличного обмена на сегодняЯндекс.ПогодаВаше мнение

Предложить тему опроса

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 Популярные фирмы

"ВИДИБОР" - новый комплекс гостиничного типа на дальней бердянской косе. Номера ЛЮКС! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Любители комфортного летнего отдыха на Азовском море, получат все то, о чем мечтали в ожидании до

71227 Просмотров с 04-07-2010
Коттедж "VERA" - люкс" - 2011г. Элитный отдых на Азовском море. - Украина, Запорожская, Бердянск.

 

Уровень VIP отдыха - расположен на берегу открытого Азовского моря в рекреационной

58182 Просмотров с 20-05-2010
База отдыха "ПОСЕЙДОН" - выбирайте лучший отдых на Бердянской Косе! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Город-курорт Бердянск не даром завоевал признание у туристов как один из лучших курортов для морс

54848 Просмотров с 20-06-2009
Частный пансионат "ЕЛЕНА" - лучший отдых в Бердянске по доступной цене! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Выберите для себя отдых на Азовском море и желая сделать его лучшим, незабываемым и эффективным п

54711 Просмотров с 13-05-2009
«Aleks Club» - элитный оздоровительно-развлекательный комплекс в Бердянске. - Украина, Запорожская, Бердянск.

В структуру комплекса «Aleks Club» входят: бар-ресторан «

50646 Просмотров с 24-09-2009
Яндекс.Метрика


RSS-лента новостей
Галерея
Новости Товары и услуги Бердянска
Отдых в Бердянске Частные объявления
Работа Сервисы
Форум Фотогалерея
«БИМП» 2009 © Все права защищены.
При использовании материалов веб-сайта,
ссылка на bimp.com.ua обязательна!
Адрес:
71116, Украина,
Запорожская область, Бердянск