понедельник, 23 апреля
Расширенный поиск
Вход для клиентов
Регистрация клиента

Авторизация

 

Предложить акцию

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 
Акции!


З 1 липня пенсії у розмірі до 10 740 грн. не оподатковуються | печать |
07.07.2016 г. 11:03

З 1 липня поточного року не оподатковуються суми пенсій, що не перевищують десять розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року, для осіб, які втратили працездатність (у 2016 році – це 10740 гривень).
Такі зміни запроваджено у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». Про це розповів директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
«Податком на доходи фізичних осіб та військовим збором не оподатковуються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), розмір яких не перевищує у розрахунку на місяць 10740 гривень. Якщо ж громадянин отримує пенсію більшу за встановлену норму, то сума перевищення оподатковуватиметься за ставкою 18% та 1,5% відповідно», – зазначив Павло Дроняк.

При цьому, пояснив посадовець, не оподатковуватимуться також пенсії, які отримуються учасниками бойових дій, інвалідами війни та особами, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Загалом від оподаткування пенсій у минулому році до відповідних бюджетів надійшло майже 1,08 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб. За 6 місяців цього року сплачено 341,1 млн. гривень.
У зв’язку з нововведеннями в ДФС до кінця року очікують надходження ПДФО від оподаткування пенсій у розмірі майже 36 млн. гривень.З 1 липня - оновлена ​​форма декларації з ПДВ та порядку заповнення податкової накладної.
З 1 липня - оновлена ​​форма декларації з ПДВ та порядку заповнення податкової накладної
Мінфін наказом від 25.05.16 р № 503 затвердив зміни до декларації з ПДВ та порядок заповнення податкової накладної. Цей наказ набрав чинності 1 липня 2016 року.
Декларація з ПДВ зазнала таких змін:
• викладено в новій редакції додаток 2 "Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного  звітного (податкового) періоду";
• виключено із таблиці 1 5 додаток рядка "300000000000" і "500 мільярдів", а з таблиці 2 - рядок "усього за основною ставкою та ставкою 7%";
• викладено в новій редакції примітка "*" 9 додатка: "* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно Для новостворене платника - звітний податковий період.".
• доповнено додаток 3 "Розрахунок суми бюджетного відшкодування" новою таблицею 2, в якій розшифровуються суми ПДВ, сплачені у фактично і попередніх періодах Постачальникам звітному товарів / послуг або до Державного бюджету України;
Також порядок виписки зведених податкових накладних на операції з постачання електричної та / або теплової енергії вугілля та / або продуктів його збагачення, які мають безперервний або ритмічний характер постачання, приведений у відповідність з діючими нормами ПКУ.

З 1 липня - оновлені форми деяких реєстраційних заяв платників ПДВ
Мінфін наказом від 25.05.2016.2016 р № 503 вніс зміни до:
• заяву про реєстрацію платником ПДВ (форма № 1-ПДВ);
• заяву про анулювання платника ПДВ (форма № 3-ПДВ).
З набуттям документом чинності, подавати відповідні додатки до заяв "Причини реєстрації платником податку на Доданий ВАРТІСТЬ або Критерії, за Якими платник відповідає Вимоги розділу V Кодексу" і "Причини Анулювання реєстрації платника податку на Доданий вартість" не потрібно.
Документ набув чинності з дня його офіційного опублікування - 1 липня 2016 року.

До уваги розробників та користувачів програмних забезпечень по підготовці та поданню звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування!
Починаючи з 01 липня 2016 року звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) подається платниками єдиного внеску до контролюючих органів за формами згідно з Порядком формування та подання страхувальниками Звіту, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.05.2016 за № 682/28812) та відповідно до затвердженого формату (стандарту).
З метою упередження виникнення питань щодо формування Звітів в електронному вигляді та враховуючи особливості заповнення Звітів, інформуємо щодо заповнення елемента C_DOC_STAN при формуванні XML-документів Звітів.
У разі подання платниками єдиного внеску Звітів з позначками «початкова», «ліквідаційна», «призначення пенсії» позиція 23 в назві XML-документа, яка містить ознаку стану документа (значення елемента C_DOC_STAN) заповнюється фіксованим значенням 1 - звітний документ.
У разі повторного подання таких Звітів до граничного терміну подання позиція 23 в назві XML-документа заповнюється фіксованим значенням 2 - новий звітний документ.
У разі подання Звітів з позначками «скасовуюча», «додаткова» після граничного терміну подання  позиція 23 заповнюється фіксованим значенням 3 - уточнюючий документ.

Податок на доходи фізичних осіб і військовий збір необхідно  сплатити до 01 серпня 2016 року
До 1 серпня 2016 року громадяни, які задекларували доходи, отримані в 2015 році, повинні самостійно оплатити податкового зобов'язання, зазначені в поданих ними податкових деклараціях. Цей термін встановлений в п. 179.7 ПКУ.
Якщо платник податків не встиг задекларувати ПДФО і військовий збір до 4 травня 2016 року, він може подати декларації про доходи до 01.08.2016 року з мінімальними фінансовими санкціями.
За несвоєчасне подання або неподання податкових декларацій (розрахунків) платникам податку доведеться сплатити штраф у розмірі 170 гривень (п. 120.1 ст. 120 ПКУ) і від 51 грн. до 136 грн. - за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи (. ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення № 8073-Х від 07.12.1984 р).
Якщо платник не сплатив до 01.08.2016 року податкові зобов'язання, податківці зобов'язані провести перевірки і донарахувати податки із застосуванням штрафних санкцій у розмірі 25 відсотків.
Алкогольно-тютюнова звітність: особливості заповнення звіту № 1-РА
Якщо суб'єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юрособами, Звіт № 1-РА заповнюється в цілому по підприємству з урахуванням всіх структурних одиниць.
Звіт № 1-РА складається окремо за кожний місяць до 10 числа місяця, наступного за звітним. Подається до органів  ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання щомісяця, протягом дії відповідної ліцензії, навіть якщо не здійснювалося рух алкогольних напоїв і на залишках не було продукції.
Так, в графах Звіту № 1-РА вказуються:
• в графах 1, 2 - код і вид алкогольної продукції згідно з додатком до наказу Мінфіну "Про затвердження форм звітів щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення" від 11.02.2016 р № 49;
• у графі 3 - залишок алкогольних напоїв на початок звітного місяця;
• в графі 4 - обсяг придбання алкогольних напоїв всього за звітний період суб'єктом господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями;
• в графі 5 - обсяг реалізації алкогольних напоїв за все за звітний період;
• в графі 6 - залишок алкогольних напоїв на кінець звітного місяця;
• у графі 7 - необхідні пояснення (обсяги зіпсованих, знищених, втрачених товарів, і т.п. відображаються в цій графі із зазначенням відповідних пояснень);
• в графі "Реєстраційний номер Ліцензії" - загальна кількість ліцензій, графа "Строк Дії Ліцензії" не заповнюється (якщо суб'єкт господарювання має більше 1 ліцензії).
Одиниця виміру, яка застосовується при складанні Звіту № 1-РА, - (тис. дал) тисяча декалітрів. Формат даних - до шести знаків включно після коми. Показники звітів округлюються відповідно до загальноприйнятих математичних правил округлення.

 Також, нагадуємо, 11 липня, понеділок, останній день подання:

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв в оптовій мережі (форма №1-ОА) червень 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів в оптовій мережі (форма №1-ОТ) червень 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма №1-РА) червень 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма №1-РТ) червень 2016 року.
Коли ФОП-єдинник може продавати пиво без застосування РРО
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, в тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. При цьому однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином РРО.
Оскільки пиво відноситься до алкогольних напоїв, ФОП-платники єдиного податку II і III груп, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій, до досягнення ними протягом календарного  року сума доходу в розмірі 1 млн. гривень.
Якщо обсяг доходу в календарному році перевищує 1 млн. гривень, застосування РРО - обов'язково.
Фізособи-підприємці - платники єдиного податку II і III груп мають право продавати алкогольні напої на розлив, в т.ч. пиво, тільки через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, який має статус закладу ресторанного харчування, при наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та із застосуванням РРО при проведенні розрахунків.
Лист ДФСУ від 03.06.2016 р № 5984 / Б / 99-99-22-07-03-14.

До відома громадян, що перетинають адміністративний кордон з вільною економічною зоною «Крим»
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 424-р «Про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю» у зв’язку із тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та блокуванням роботи пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю, які розташовані на тимчасово окупованій території, що призвело до неможливості повноцінного їх функціонування та здійснення передбачених законодавством України видів державного контролю під час перетинання державного кордону, було тимчасово закрито пункти пропуску та пункти контролю, які розташовані в Автономній Республіці Крим.
У зв’язку з цим на виконання Закону України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон № 1207) було створено контрольні пункти в’їзду-виїзду, перелік яких визначено в додатку 1 до Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 4 червня 2015 року № 367 (далі – Порядок). В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються виключно через контрольні пункти в’їзду-виїзду, визначені цією постановою.
Звертаємо увагу, що переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через тимчасово закриті пункти пропуску та пункти контролю, тобто поза місцем розташування митних органів, є митним правопорушенням, передбаченим статтею 482 Митного кодексу України (далі - МКУ), а саме переміщенням або діями, спрямованими на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем. Вчинення такого правопорушення може тягнути за собою накладення штрафу в розмірі до 200 відсотків вартості товарів та транспортних засобів, за допомогою яких здійснювалося переміщення, а також конфіскацію цих товарів та транспортних засобів.
Згідно з частиною першою статті 9 МКУ територія України, зайнята сушею, територіальне море, внутрішні води і повітряний простір, а також території вільних митних зон, штучні острови, установки і споруди, створені у виключній (морській) економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України, становлять митну територію України, при цьому частиною другою цієї ж статті визначено, що для цілей застосування положень розділів V (митні режими) і IX (митні платежі) МКУ території вільних митних зон вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України.
Пунктом 3.2 статті 3 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон № 1636) передбачено, що у межах вільної економічної зони «Крим» (далі - ВЕЗ «Крим») створюється вільна митна зона, межі якої, з урахуванням зазначеного та положень статті 10 МКУ, є митним кордоном України.
Необхідно пам’ятати, що відповідно до частини другої статті 9 Закону № 1207 будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Частиною третьою статті 9 передбачено, що будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Інформація щодо переміщення товарів,  транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення, засобів наземного транспорту, які не використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів, трун з тілами,  тварин,  валюти та банківських металів через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим» та отримання спеціального дозволу для перетину адміністративного кордону з ВЕЗ «Крим» знаходиться за посилянням http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/256966.html.

Особливості оподаткування об’єктів нерухомості, які перебувають у спільній власності
Цього року громадяни сплачуватимуть податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році. Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).
Якщо об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, Кодексом визначено платників податку таким чином:
- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб  за належну їй частку.
Законодавством встановлено, що з 2016 року кожний громадянин, який має у власності квартиру, або житловий будинок, або змішані типи (квартиру і житловий будинок), в тому числі їх частки, має право на зменшення бази оподаткування податком. Якщо це окрема квартира або декілька квартир – на 60 метрів квадратних. Для житлового будинку (будинків) така пільга надається в розмірі 120 кв. метрів.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів  житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

З 1 липня фізичні особи  - власники нерухомості та землі починають сплату податку на нерухоме майно та плати за землю

Згідно отриманих повідомлень-рішень із сумами податків, податок на нерухомість та плату за землю  необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто до 30 серпня 2016 року.
Крім житлових будинків, прибудов до них, квартир, котеджів, кімнат у багатосімейних (комунальних) квартирах, садових і дачних будинків, також будуть обкладати податком об'єкти нежитлової нерухомості - готельні, офісні торгові будівлі, гаражі, будівлі промислові та склади, будівлі для публічних виступів (казино, гральні будинки), господарські (присадибні) будівлі.
Отже, громадяни, які проживають (зареєстровані) у м. Бердянськ  та є  власникам квартир площею понад 120 квадратних метрів, будинків з прибудовами, загальною площею понад 300 квадратів, квартир і приватних будинків, площа яких у сумі перевищує 420 квадратних метрів доведеться сплатити податок до міського бюджету. А ось власники квартири і будинки, загальна площа яких перевищує 300 і 500 квадратних метрів, сплатять податок в розмірі 25 тис.грн.

За словами начальника Бердянської ОДПІ Михайла Буймістера з початку року мешканці Бердянська та Бердянського району сплатили до бюджетів  міста та сел 719 тис. грн податку на нерухоме майно. До  бюджету міста спрямовано 651 тис. грн., до міських бюджетів району  -  68 тис. грн.  

По м. Бердянськ ставка податку на нерухомість становить 0,1%,  по сільськім радам Бердянського району ставки від 0,1 % до 1 % від розміру мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня звітного року), за кожний квадратний метр загальної площі.  

Також звертаємося до громадян, які не отримали податкові повідомлення-рішення на сплату податку на нерухомість  або податку на землю! Для отримання  повідомлень-рішень або врегулювання виникаючих питань по сплаті податків прохання звертатися до Бердянської ОД ПІ за адресою м.Бердянськ, пр. Праці, 20. Графік роботи щоденно, крім вихідних днів, з 9-00 до 18-00, п’ятниця – до 16-45,  обідня перерва з 13-00 до 13-45. З питань податку на нерухоме майно звертатися до каб.209, з питань податку на землю до каб. 218.      

Бердянська ОДПІ повідомляє

« Бердянський порт перевиконав плани другого кварталу і півріччя   Почему отдых в Бердянске? »

Компания дня
Лучшие комбикорма, БМВД, концентраты и кормовые добавки для с/х животных и птицы.
       ТМ "BEST MIX"


  Подробнее...Курс валют:
Курсы наличного обмена на сегодняЯндекс.ПогодаВаше мнение

Предложить тему опроса

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 Популярные фирмы

"ВИДИБОР" - новый комплекс гостиничного типа на дальней бердянской косе. Номера ЛЮКС! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Любители комфортного летнего отдыха на Азовском море, получат все то, о чем мечтали в ожидании до

71196 Просмотров с 04-07-2010
Коттедж "VERA" - люкс" - 2011г. Элитный отдых на Азовском море. - Украина, Запорожская, Бердянск.

 

Уровень VIP отдыха - расположен на берегу открытого Азовского моря в рекреационной

58177 Просмотров с 20-05-2010
База отдыха "ПОСЕЙДОН" - выбирайте лучший отдых на Бердянской Косе! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Город-курорт Бердянск не даром завоевал признание у туристов как один из лучших курортов для морс

54842 Просмотров с 20-06-2009
Частный пансионат "ЕЛЕНА" - лучший отдых в Бердянске по доступной цене! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Выберите для себя отдых на Азовском море и желая сделать его лучшим, незабываемым и эффективным п

54700 Просмотров с 13-05-2009
«Aleks Club» - элитный оздоровительно-развлекательный комплекс в Бердянске. - Украина, Запорожская, Бердянск.

В структуру комплекса «Aleks Club» входят: бар-ресторан «

50635 Просмотров с 24-09-2009
Яндекс.Метрика


RSS-лента новостей
Галерея
Новости Товары и услуги Бердянска
Отдых в Бердянске Частные объявления
Работа Сервисы
Форум Фотогалерея
«БИМП» 2009 © Все права защищены.
При использовании материалов веб-сайта,
ссылка на bimp.com.ua обязательна!
Адрес:
71116, Украина,
Запорожская область, Бердянск