понедельник, 23 апреля
Расширенный поиск
Вход для клиентов
Регистрация клиента

Авторизация

 

Предложить акцию

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 
Акции!


Cемінар з роботи у період курортного сезону | печать |
26.05.2017 г. 11:12
Звертаючись до учасників заходу, начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова зазначила, що метою організації проведення семінару напередодні курортного сезону є своєчасне інформування платників про найбільш актуальні на сьогоднішній день вимоги податкового та трудового законодавства. Можливість наживу поспілкуватися з платниками та обговорити проблемні питання ведення підприємницької діяльності у курортному бізнесі.
Також, до присутніх було доведено про створення робочої комісії згідно розпорядження міського голови від 13.04.2017 року № 140-р, до якої входять представники виконкому, податкової інспекції, санстанції, МНС та інших організацій, з метою проведення моніторингу суб'єктів, які надають послуги з тимчасового проживання. Робоча комісія проводить обстеження як СПД, так і житлового фонду. Проводиться роз'яснювальна робота та інвентаризація місць для тимчасового проживання з метою виявлення осіб, які працюють в даній сфері без держреєстрації та сплати податків і відповідно залучення їх до оподаткування.

Під час проведення семінару Оксана Федорова звернула увагу на закінчення дії мораторію на проведення перевірок органами фіскальної служби з 01 січня 2017 року. На сьогоднішній день діють норми Податкового кодексу України, коли при наявності певних підстав можливе проведення  як документальних, так і фактичних перевірок, які проводяться з метою контролю за наявністю ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, застосування РРО, касової дисципліни та трудових відносин.
Особливу увагу було відведено сплаті туристичного збору. Туристичний збір - є місцевим збором, його надходження у стовідсотковому розмірі спрямовується до місцевого бюджету. Ставка збору становить 1% від вартості проживання. З огляду на успішність проведення курортного сезону в Бердянську в минулому році, напередодні сезону цього року, фахівцями інспекції було проведено аналіз суб'єктів, які надають місця для відпочиваючих - кількості ліжкомісць і вартості проживання розміщених в інтернеті. По кожному суб'єкту плануються  надходження сум туристичного збору, виходячи з реального наповнення баз відпочинку.
Також, на семінарі учасників проінформовано про актуальні питання адміністрування податку на додану вартість, податку на прибуток, акцизного податку та податку на нерухоме майно. Не залишилось без уваги й питання застосування спрощеної системи оподаткування фізичними та юридичними особами.
Напередодні курортного сезону – 2017 нагадуємо, що у разі отримання громадянами доходів від надання послуг з тимчасового проживання без державної реєстрації, такі громадяни зобов’язані подавати річні декларації про отримані доходи та сплачувати відповідні суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору. З даного питання отримати консультацію та допомогу фахівців можна у Бердянській ОДПІ  в кабінеті 226, у Приморському відділенні – каб.9Бізнес на території обслуговування Бердянської ОДПІ  та Приморського відділення направив на соціальні виплати понад 121  мільйон гривень ЄСВ
Протягом січня-квітня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 121,4 млн. гривень. Як повідомила начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова,  це складає 127,3 відсотка планового завдання, або на 26,02 млн. грн більше запланованого. Порівняно з січнем-квітнем минулого року забезпечено приріст надходжень на 41,7 млн. грн, або на 52,4%.
Зокрема, за підсумками квітня поточного року на соціальні гарантії направлено 33,6 млн. грн. ЄСВ, додатково надійшло 1,5 млн. гривень. Порівнюючи з минулорічним квітнем, надходження зросли на 12,4 млн. грн., або на 72,6%.
Оксана Федорова звернула увагу, що завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску громадянам гарантується право на соціальний захист. Зокрема, соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші  виплати.
Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

З початку року бердянські та приморські спрощенці сплатили до місцевих бюджетів
29,6 мільйонів гривень єдиного податку
У січні-квітні 2017 року надходження єдиного податку від платників, що перебувають на обліку у Бердянській ОДПІ та Приморському відділенні Бердянської ОДПІ, склали  29,6 мільйонів гривень.  За аналогічний період 2016 року від платників на спрощеній системі оподаткування надійшло 19,5 мільйонів гривень цього податку, тобто надходження зросли на  10,1 мільйонів гривень.  
Як відзначила начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова, найбільшу частку надходжень єдиного податку забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши 18,5 мільйонів гривень. Порівняно з січнем-квітнем минулого року сплата податку фізичними особами зросла на 6,5 мільйонів гривень. Юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів 4,6 мільйона гривень єдиного податку, що більше минулорічних надходжень на 1 мільйон гривень.

Новини законодавства

Зміни до Порядку повернення коштів з бюджету
19 травня п р. офіційно оприлюднений, й, відповідно набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.04.2017року  №415, який затвердив Зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.
Зокрема, у розділі І Порядку з’явився новий пункт 4 1, яким визначено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200 1.5 статті 200 1 Податкового кодексу України, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Нормативні документи з ПДВ приведені у відповідність
Бердянська ОДПІ звертає увагу  платників з податку на додану вартість, що наказом Мінфіну від 17.03.2017 № 368 внесені зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.
Зокрема, прийнятими змінами приведені у відповідність до підпункту 4 п. 2 розд. XIX Податкового кодексу норми Положення про реєстрацію платників ПДВ у частині спеціального режиму оподаткування ПДВ, який було скасовано з 01.01.2017 р.
Акцентуємо увагу, що наказом №368 передбачено, що сільськогосподарські підприємства, які станом на 01 січня 2017 року зареєстровані як суб'єкти спеціального режиму обкладання ПДВ, вважаються платниками цього податку на загальних підставах, починаючи з 01 січня 2017 року, і щодо таких платників прописано:
- з настанням 2017 року втрачають чинність витяги з реєстру платників ПДВ, що були видані контролюючими органами до 01 січня 2017 року;
- органи ДФС, в яких такі сільгосппідприємства перебувають на обліку, приймають рішення та вносять до реєстру платників ПДВ записи про зняття підприємств з реєстрації як суб'єктів спецрежиму оподаткування з одночасною реєстрацією платниками податку на загальних підставах.
Вищезазначені зміни зареєстровані в Мін’юсті 07.04.2017р. за № 465/30333 та є чинними з 12.05.2017р.

Змінено Порядок проведення перевірок платників з контрольованих операцій
Наказом Міністерства фінансів України від 30.03.2017 № 399 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 березня 2016 року № 344» (далі – Наказ № 399), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.04.2017 за № 526/30394, внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України 10.03.2016 № 344 «Про затвердження Порядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій» (далі – Наказ № 344), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.04.2016 за № 497/28627. Наказ набрав чинності 16.05.2017.
Наказом № 399 внесено зміни до Порядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій (далі – Порядок) та змінено заголовок тексту на «Порядок проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».
Крім того, визначено, що перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій за звітні періоди 2013 та 2014 років проводиться відповідно до положень глави 8 розділу II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) з урахуванням особливостей, визначених статтею 39 розділу I Кодексу, у редакції, що діяла до 01 січня 2015 року, та цим Порядком;
уточнено строки, протягом яких платник податків повинен надати посадовим особам контролюючого органу документи для проведення перевірки контрольованих операцій.
З оновленим текстом Наказу № 344 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи»
 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).


Електронні сервіси ДФС

Електронні сервіси ДФС – надійна допомога для платників податків
Впровадження нових та вдосконалення наявних електронних сервісів, створення комфортних умов для платників є одним з пріоритетних напрямів роботи у розвитку партнерських стосунків між органами ДФС та платниками податків. Електронні сервіси ДФС (електронна адреса: www.sfs.gov.ua.) – це реформування формату відносин з суб`єктами господарювання, завдяки якому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби, підвищується оперативність надання та якість звітності, а також знижуються корупційні ризики, завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів.
Зокрема, є можливість оцінити податкові ризики діяльності з потенційними бізнес-партнерами, доступу до нормативних і інформаційних документів з питань оподаткування, скористатися загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом, звітувати он-лайн тощо.
Наприклад, електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків («податкова яма») чи учасником схем оптимізації бюджетних платежів.
Сервіс «Електронний кабінет платника» надає майже повний спектр послуг як для суб’єктів господарювання, так і громадян, сприяє правильному i зручному обчисленню та своєчаснiй сплатi податкiв i зборiв (обов’язкових платежiв). Для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення, оскільки він працює як за допомогою персональних комп’ютерів, так і смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет.
Запрошуємо  платників скористатися сервісами фіскальної служби на офіційному веб – порталі відомства.

Запроваджено удосконалений сервіс «Відкриті дані» (тестова версія)
Державною фіскальною службою України  з 10.05.2017, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», запроваджено у тестовому режимі удосконалений сервіс «Відкриті дані», за допомогою якого користувачі мають можливість здійснювати:
перегляд і завантаження наборів даних;
систематизацію (сортування) наборів даних за визначеними ознаками;
пошук окремого набору даних серед загального переліку даних.
Сервіс «Відкриті дані» (тестова версія) розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС за посиланням  http://sfs.gov.ua/.
Водночас зазначаємо, що ДФС оприлюднюються (оновлюються) набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних за адресою:  data.gov.ua


Роз’яснення законодавства

Надання ознаки неприбутковості державному підприємству, яке буде створено
в результаті реорганізації
Державна фіскальна служба України у листі від 18.04.2017 №6404/5/99-99-15-02-02-16 (далі – лист ДФС №6404) надала роз’яснення щодо надання ознаки неприбутковості державному підприємству, яке буде створено в результаті реорганізації.
Так, відповідно до п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п.п.133.4.2 п.133.4;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Підпунктом 133.4.6 п.133.4 ст.133 Кодексу зазначено, що до неприбуткових організацій, зокрема, можуть бути віднесені бюджетні установи.
Бюджетними установами, відповідно до  п.12 ст.2 Бюджетного кодексу України, є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.
Згідно із п.14 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440, передбачено, що у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) до контролюючого органу подається реєстраційна заява з позначкою „зміни”, до якої додаються копії документів відповідно до пункту 6 цього Порядку. Заява та копії документів повинні бути подані протягом 30 календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом 30 календарних днів з моменту виникнення зазначених у цьому пункті обставин.
Таким чином, у разі здійснення реорганізації неприбуткової організації необхідно керуватися п.14 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440
Лист №6404 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72111.html

Оподаткування ПДВ операцій з надання/отримання поворотної фінансової допомоги
Державна фіскальна служба України у листі від 07.04.2017 №7307/6/99-99-15-02-02-15 далі – лист ДФС №7307) надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з надання/отримання поворотної фінансової допомоги.
Згідно з підпунктами «а» та «б» п. 185.1 ст.185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та/або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Кодексу.
Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (п.п.14.1.185 п.14.1 ст.14 Кодексу).
Постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п 14.1.191 п 14.1 ст 14 Кодексу).
Отже, у зв’язку з тим, що операція з надання/отримання платником поворотної фінансової допомоги не підпадає під визначення операцій з постачання товарів/послуг, така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Лист №7307 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72001.html
 
Виникла помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено». Що робити?
Якщо при підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено» платник в-першу чергу має перевірити який ключ ЕЦП використовується першим. Варто пам’ятати, вірна послідовність підписів для податкової звітності наступна: бухгалтер-директор-електронна печатка.
Далі необхідно перевірити правильність введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо (створений пароль може містити особливі символи).
В подальшому слід звернути увагу чи набраний пароль відповідає ключу, який використовується. Наприклад, пароль до ключа бухгалтера використовується тільки з ключем бухгалтера.
Окрім того, помилка може виникати, якщо змінювалось ім’я файлу особистого ключа.
У разі, якщо жодна з вищезазначених рекомендацій не допомагає вирішити проблему, необхідно звернутися до представництва АЦСК ІДД, в якому були отримані послуги ЕЦП, подати заяву на скасування посиленого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідні йому посилені сертифікати.

Підприємці на загальній системі оподаткування можуть здійснювати бартерні операції
Об’єктом оподаткування у фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходи (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такою фізичної особи-підприємця.
Бартерна (товарообмінна) операція - це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.
За договором міни (бартеру) кожна із сторін договору є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.
До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання.
Враховуючи наведене, обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) фізичними особами - підприємцями на загальній системі оподаткування не передбачено.
Зазначена норма передбачена пп. 14.1.10 ст. 14, п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України та ст. 715 та ст. 716 Цивільного кодексу України.

При виплаті дивідендів фізичним особам авансовий внесок із податку на прибуток не справляється
Авансовий внесок із податку на прибуток при виплаті дивідендів не справляється у разі виплати дивідендів:
- фізичним особам;
- на користь власників корпоративних прав материнської компанії, що сплачуються в межах сум доходів такої компанії, отриманих у вигляді дивідендів від інших осіб. Якщо сума виплат дивідендів на користь власників корпоративних прав материнської компанії перевищує суму отриманих такою компанією дивідендів, дивіденди, сплачені в межах такого перевищення, підлягають оподаткуванню.
- платником податку на прибуток, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень Податкового кодексу, у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у період, за який виплачуються дивіденди.
Також звільняються від обов’язку сплати авансових внесків з податку на прибуток у разі виплати дивідендів інститути спільного інвестування.
Зазначена норма визначена п.п. 57.1 1.3, п.п. 57.1 1.6 ст. 57 Податкового кодексу України.

Дивіденди фізичним особам, що передбачають виплату фіксованої суми чи суми більшої, ніж на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), оподатковуються як заробітна плата
Виплата дивідендів на користь фізичних осіб за акціями або корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням за ставкою 18%.
Така виплата не підлягає оподаткуванню як дивіденди податком на доходи фізичних осіб.
Така норма застосовується і при виплаті дивідендів на користь фізичних осіб- нерезидентів.
Зазначена норма визначена п.п. 57.1 1.3, п.п. 57.1 1.4 ст. 57 Податкового кодексу України.

При порушенні платниками єдиного податку фізичними особами - підприємцями 3-ї групи вимог застосування єдиного податку, застосовується ставка  15%
Ставка єдиного податку для фізичних осіб – підприємців третьої групи у розмірі 15 відсотків встановлюється:
- до суми доходу, який протягом календарного року перевищує 5 млн. грн.;
- до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги), ніж грошова форма (готівкова та/або безготівкова);
- до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
 Зазначена норма передбачена п. 293.4 ст. 293 Податкового кодексу України.

Безоплатно отримані товари на загальній системі оподаткування включаються до складу загального оподатковуваного доходу по даті їх реалізації
Об’єктом оподаткування у фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі.
Безоплатно надані товари - це товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів.
До  продажу (реалізації) товарів належать, зокрема, операції з безоплатного надання товарів.
Отже, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування включає до складу загального оподатковуваного доходу вартість безоплатно отриманих товарів по даті їх реалізації за ціною, визначеною на рівні не нижче звичайної ціни.
Звичайна ціна - це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено Податковим кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.
Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.13, п.п. 14.1.71, п.п. 14.1.202 ст. 14, п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України.

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб
Від сплати земельного податку звільняються наступні категорії фізичних осіб:
- інваліди першої і другої групи,
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років,
- пенсіонери (за віком),
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати земельного податку для таких категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки:
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара
Зазначена норма передбачена п. 281.1 та п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України.

За неподання податкового розрахунку за формою № 1ДФ про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь підприємця, застосовується штраф у розмірі 510 грн.
Відповідно до п. 3.2 «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і утриманого з них податку» (форма 1ДФ), у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку.
У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.
Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку (форма 1ДФ), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
Тобто, неподання податковим агентом податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь, зокрема фізичної особи - підприємця, є порушенням порядку подання інформації про фізичних осіб - платників податків, і до такого податкового агента застосовуються зазначені штрафні санкції.
Дохід, нарахований (виплачений) самозайнятій особі, відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу "157".

Індивідуальна знижка, що надається фізичній особі при продажу рухомого майна юридичною особою, оподатковується податком на доходи фізичних осіб
До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.
Отже, якщо продаж рухомого майна здійснюється юридичною особою фізичній особі за звичайними цінами, то об’єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи не виникає, оскільки фізична особа фактично несе витрати на придбання майна.
Однак, якщо при продажу рухомого майна юридичною особою надається індивідуальна знижка фізичній особі, то у фізичної особи виникає дохід у розмірі наданої знижки.
Зазначена норма визначена п.п. 164.2.17 «е» ст. 164 Податкового кодексу України. 
Нарахований фізичній особі дохід у податковому розрахунку за формою 1ДФ відображається повністю без вирахування
Відображення відомостей у розділі I "Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку" податкового розрахунку за формою 1ДФ здійснюється наступним чином:
у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку.
У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.
Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння).
У графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
Зазначений порядок визначений розділом ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого наказом МФУ від 13.01.15 N 4.

Екологічний податок при тимчасовому розміщенні (зберіганні) відходів не сплачується у разі наявності договору на їх видалення та утилізацію
Платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, які, зокрема, здійснюють розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання). 
Розміщення відходів - це постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів.
Отже, суб’єкти господарювання, які здійснюють тимчасове розміщення (зберігання) відходів, в тому числі небезпечних (акумулятори, шини, люмінесцентні лампи тощо) до їх передачі на утилізацію та захоронення, не є платниками екологічного податку за умови наявності у них договору на видалення та утилізацію відходів з суб’єктами господарювання (комунальними або спеціалізованими підприємствами тощо).
У разі відсутності договору на видалення та утилізацію відходів, в якому визначаються терміни передачі відходів на утилізацію та захоронення, суб’єкти господарювання, які здійснюють тимчасове розміщення (зберігання) відходів, визначаються як платники екологічного податку.
Зазначена норма передбачена пп.14.1.223 ст.14 та п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

У результаті заходів "Врожай 2017" Запорізька область повинна отримати прозорий ринок земель та додаткові бюджетні надходження
Хід весняно-польових робіт та проведення у регіоні заходів "Врожай 2017" розглянула колегія Запорізької облдержадміністрації, яка відбулася за участю керівництва Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, Головного управління ДФС у Запорізькій області, інших територіальних органів виконавчої влади.
Як підкреслив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, фіскальною службою проведена значна робота із залучення до декларування сільгоспвиробників, які самостійно вирощують і реалізують продукцію. Лише за минулий рік вони задекларували на 50 мільйонів гривень більше, ніж за попередній рік.
На сьогодні перед органами місцевої влади поставлено завдання – провести звірку щодо наявних земельних ділянок із органами ДФС, а також спільними зусиллями реалізовувати етапи плану заходів з детінізації агросектора.
Заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Анна Пужай-Череда наголосила, що наповнення державного та місцевих бюджетів, а також знищення явищ мінімізації податкових надходжень, зокрема, у сільському господарстві – це основні пріоритети роботи фіскальної служби області.
– Минулорічні заходи "Урожай" дали можливість залучити до бюджетів усіх рівнів більше 37 мільйонів гривень. У тому числі за рахунок декларування до бюджетів нараховано 15 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, майже 18 мільйонів гривень єдиного податку ІV групи та 4,3 мільйона орендної плати за землю. Крім того, проводиться робота з виявлення неоформлених працівників, добровільної легалізації праці та підвищення заробітної плати вже працевлаштованим особам, – зазначила Анна Пужай-Череда.
Вона також підкреслила, що фіскальна служба продовжує цю роботу й у поточному році і розраховує на сумлінність платників податків у виконанні свого конституційного обов'язку.
Під час колегії учасники розглянули інші питання соціального-економічного життя регіону.

У Запорізькій області 99% митних декларацій оформлюється в електронному вигляді
З початку року Запорізькою митницею ДФС оформлено майже 19 тисяч митних декларацій, з них 99% – в електронному вигляді.
Серед загальної кількості електронних декларацій більшість складають експортні – 12,2 тисячі або 65 відсотків, імпортних – понад 5 тисяч, транзитних – 23.
Про переваги електронного декларування, передусім, свідчить ефективність та доступність такого сервісу, а також той факт, що для суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності значно прискорюється митне оформлення товарів. На сьогодні середній час митного оформлення однієї митної декларації складає 1 годину 15 хвилин.
При цьому декларація або інші документи, подання яких передбачено Митним кодексом України, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу.

Юліана Козаченко: "Завдяки електронному відшкодуванню ПДВ запорізькі платники отримали майже 284 мільйони гривень"
За січень-квітень платники податку на додану вартість отримали на розрахункові рахунки 283,8 мільйона гривень податку. Як підкреслила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, це на 74,2 мільйона або на 34,5 відсотка більше ніж у аналогічному періоді 2016 року. Крім того, відшкодована сума на 8 мільйонів перевищує заявки бізнесу – за чотири місяці поточного року платники задекларували до бюджетного повернення ПДВ 275,8 мільйона. Третину сум до відшкодування платники отримали у квітні – понад 87 мільйонів.
– Крім того, з початку року фахівці ДФС упередили неправомірно задекларовані до бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість у розмірі 2,3 мільйона, – зазначила Юліана Козаченко.
На сьогодні у Запорізькому регіоні перебувають на обліку майже 9 тисяч платників ПДВ, які у поточному році забезпечили сплату понад 693 мільйонів гривень податку, на 259 мільйонів більше, ніж торік.

Шляхи формування податкової свідомості в Україні: бачення запорізьких науковців та представників фіскальної служби
19 травня в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко взяла участь у роботі науково-практичного круглого столу "Формування податкової свідомості в Україні". Захід відбувся на базі Класичного приватного університету за участю керівництва вузу, науковців, представників бізнесу, громадськості та духовенства.
У ході засідання Юліана Козаченко розповіла, що для формування податкової свідомості фіскальна служба використовує усі наявні ресурси. Зокрема, ведеться інформаційна та роз'яснювальна робота через електронні та друковані засоби масової інформації, взаємодія з громадськими організаціями і платниками податків. Організовуються "гарячі" лінії", тематичні семінари, тренінги з актуальних питань податкового законодавства, які найбільше хвилюють запорізьких платників. Для представників мас-медіа проводяться прес-конференції, брифінги. Фіскальна служба підтримує молодіжні проекти та стартапи, метою яких є популяризація та розвиток молодіжного підприємництва в регіоні.
– На сьогодні для фіскальної служби України підвищення податкової культури – це один із пріоритетів діяльності. Ми активно працюємо над тим, щоби зробити податкову систему максимально зрозумілою. Робимо усе можливе задля того, щоби інформаційні потреби платників податків були задоволені. Ми налаштовані на всебічний діалог з платниками, підтримуємо нові форми взаємодії, запроваджуємо та розвиваємо електронні сервіси, – наголосила Юліана Козаченко.
Вона при цьому зауважила, що фіскальна служба, роблячи кроки назустріч, чекає від бізнесу відповідної реакції, передусім, у відмові від роботи у "тіні" та адекватної сплати податків.
У ході засідання відбулася дискусія, під час якої представники влади, науки і бізнесу мали можливість висловити свої погляди на шляхи розвитку правової обізнаності й культури у сплаті податків, а також вплив релігійних чинників на формування податкової свідомості громадян. Натомість учасники відзначили, що держава в особі фіскальної служби і платники податків повинні успішно взаємодіяти – для цього є наявний потенціал і прагнення до розвитку партнерства – як одного з чинників підвищення податкової культури.

Надходження екологічного податку на Запоріжжі зросли на 42 мільйони
З початку року підприємства Запорізької області спрямували до бюджетів усіх рівнів 58,3 мільйона гривень (без врахування сум платників Запорізького управління Офісу ВПП ДФС). Як підкреслила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, сума надходжень перевищила минулорічну на 42 мільйони. Порівняно з очікуваними показниками на цей рік до скарбниць сплачено на 545 тисяч більше.
Екологічний податок найбільше поповнив місцеві бюджети, які отримали за чотири місяці понад 46,6 мільйона, до державного бюджету надійшло 11,7 мільйона.
Більшу частину надходжень забезпечили платники м. Енергодар – 43,7 мільйона гривень або 75 відсотків, суб'єкти господарювання Запорізького району перерахували 7,5 мільйона або майже 13 відсотків, м. Запоріжжя – понад 3 мільйони або 5,3 відсотка, Мелітопольського району – більш ніж мільйон або 1,7 відсотка, Бердянського району – 905 тисяч або 1,6 відсотка від загальних надходжень.
Усього у Запорізькому регіоні понад 2,8 тисячі підприємств, які у результаті своєї діяльності забруднюють атмосферне повітря, здійснюють викиди у водні об'єкти, а також утворюють та розміщують радіоактивні відходи. Усі вони є платникам екологічного податку.

На Запоріжжі за кримінальними провадженнями податкової міліції до бюджету повернено 1,8 мільйона
У поточному році слідчі підрозділів фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Запорізькій області проводили слідство за 122 кримінальними провадження, 38 з яких розпочато нинішнього року. Із загальної кількості справ 82 належать до категорії тяжких злочинів у сфері економіки, з них 54 – за ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 (2121) КК України).
Направлено до суду 11 матеріалів, з яких 9 – з обвинувальним актом, більшість з яких за фактами незаконного виготовлення, зберігання та збуту фальсифікованих алкогольних напоїв, а також стосовно легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
За двома кримінальними провадженнями порушники відшкодували завдані державі збитки у сумі 1,8 мільйона гривень. Наразі їх звільнено від кримінальної відповідальності.
Крім того, за чотири місяці 2017 року у результаті боротьби з транзитно-конвертаційними центрами запорізькі оперативники ліквідували діяльність двох "конвертаційних центрів". Загальний обсяг проконвертованих ними коштів становить понад 400 мільйонів, а ймовірні втрати бюджету – 70 мільйонів.
У сфері протидії оборудкам з ПДВ розпочато три кримінальні провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України), де сума збитків складає 11,7 мільйона.

Громадянка Ізраїлю намагалася незаконно вивезти два ордени
Спробу незаконного вивезення нагород попередили запорізькі митники.
У зоні митного контролю залу "на відліт" міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час оформлення пасажирів рейсу "Запоріжжя – Тель-Авів" громадянка Ізраїлю обрала для проходження "зелений коридор", де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку та не передбачає заповнення митної декларації.
Після перетину "білої смуги", яка позначає закінчення "зеленого коридору" у неї було виявлено два ордени "Отечественная война", які знаходились у ручній поклажі без ознак приховування. Дозвільних документів та експертних висновків мистецтвознавця у громадянки не було.
Ці предмети обмежені до переміщення через митний кордон України відповідно ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за №258.
Таким чином громадянка Ізраїлю порушила порядок проходження митного контролю. Нагороди тимчасово вилучені.

Юліана Козаченко: "Запоріжці задекларували майже вдвічі більше доходів, ніж торік"
З початку проведення кампанії декларування доходів громадян за 2016 рік мешканці Запорізької області подали до фіскальної служби понад 51 тисячу декларацій. Про це повідомила під час брифінгу в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.
Із прийнятих декларацій 47 тисяч – із податковими зобов'язаннями, що на 624 звіти більше, ніж у минулому році. Громадяни задекларували майже 3 мільярди гривень доходів, що перевищує минулорічні показники на 1,4 мільярда.
За результатами кампанії "Декларування-2017" до бюджету нараховано понад 97 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 13 мільйонів гривень військового збору.
– У цілому в Запоріжжі та області процес декларування пройшов успішно, було створено усі необхідні умови для зручності декларантів. За даними Державної фіскальної служби України активність запоріжців у декларуванні доходів вивела наш регіон у п’ятірку найкращих, – відзначила Юліана Козаченко.
Традиційно лідерами з декларування стали громадяни, які реалізують власну сільськогосподарську продукцію. Вони подали 34 тисячі декларацій, в яких вказали доходи в сумі понад 209 мільйонів гривень. Це на 300 декларацій та на 50 мільйонів гривень більше за темпи декларування 2016 року.
– Таких результатів вдалося досягти, в тому числі, завдяки заходам з детінізації сільського господарства у рамках операції "Урожай–2016". Вона проводиться спільно із Запорізькою облдержадміністрацією та іншими органами влади і її завдання полягає у розширенні кола платників податків, легалізації земельних ділянок та найманої праці, – зазначила керівник фіскальної служби області.
За кількістю декларацій на другому місці – спадкоємці. У Запорізькій області понад 3 тисячі громадян відзвітували про отримання спадщини на загальну суму 355 мільйонів.
Третє місце посіли доходи від здачі в оренду об’єктів нерухомості. Подано 1649 декларацій на суму 36 мільйонів. Це на 6 мільйонів більше, ніж у попередньому році.
Понад 1 тисячу декларацій подано від продажу нерухомості на суму 188 мільйонів. Від продажу рухомого майна подано майже 300 декларацій. Задекларована сума доходів склала 18 мільйонів, що на 13,5 мільйона менше, ніж за 4 місяці 2016 року.
Під час брифінгу Юліана Козаченко подякувала запоріжцям, які сумлінно виконали свій конституційний обов’язок, а також закликала тих громадян, які з певних причин ще не подали декларацію, вже найближчим часом прийти до Центрів обслуговування платників податків за місцем реєстрації та задекларувати свої доходи або зробити це дистанційно за допомогою Електронного кабінету платника.У Запорізькій області 65 офіційних "міліонерів"
За результатами кампанії "Декларування-2017" доходи, що перевищують один мільйон гривень, отримали 65 громадян. Як зазначила під час брифінгу в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у деклараціях вони вказали загальну суму доходів у 1 мільярд 674 мільйони гривень.
Натомість за 4 місяці 2016 року було "зареєстровано" 88 мільйонерів із загальною сумою доходів у 251 мільйон.
Як наголосила Юліана Козаченко, громадян-"міліонерів" у Запорізькому регіоні порівняно з минулим роком стало на 26 відсотків менше. Однак зазначена тенденція притаманна всій Україні – кількість декларацій із міліонними доходами скоротилася на 24 відсотки. Це пояснюється тим, що у зв’язку із зміною з 2016 року в Податковому кодексі ставки податку на доходи фізичних осіб на фіксовану у розмірі 18 відсотків, обов'язок подання декларацій з метою проведення перерахунку податку на доходи фізичних осіб за ознаками доходів – зарплата та за цивільно-правовими договорами було спростовано.
Найчастіше про мільйонні доходи звітували від отриманих дивідендів, інвестиційних та іноземних доходів, від продажу рухомого майна, від здавання в оренду квартир та будинків та інших операцій з нерухомістю.
Наприклад, один громадянин отримав дохід у 37,5 мільйона гривень. Більша частина – це дивіденди на суму 35 мільйонів. Також йому виплачено інвестиційний прибуток у 473 тисячі та майже 2 мільйони гривень зарплати. З доходів цього мешканця Запорізької області до бюджету надійшло понад 2,7 мільйона.
Також один із найбільших доходів отримав мешканець Запоріжжя – 15,6 мільйона гривень. На продажу нерухомості він заробив майже 11 мільйонів, у спадщину отримав дохід у 2,3 мільйона, 2,4 мільйона – дивідендів. Офіційний заробіток за місцем роботи – понад 90 тисяч на рік. Загальна сума податку – майже 800 тисяч гривень.
Інший громадянин задекларував 6,5 мільйона гривень. Більша частина – це дохід у вигляді дивідендів – 5 мільйонів гривень. Також він отримав 980 тисяч поворотної допомоги та 122 тисячі від надання майна в оренду. Податки з цих доходів повністю сплачені.
У ході брифінгу Юліана Козаченко відзначила, що щорічне подання декларацій громадянами – це норма, прописана в Конституції України, а також індивідуальний внесок кожного у добробут держави.

Юліана Козаченко: "Право на отримання податкової знижки реалізували понад 4 тисячі запоріжців"
З метою отримання податкової знижки фіскальна служба Запорізької області вже отримала понад 4 тисяч декларацій. Як повідомила під час брифінгу в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, після проведених перерахунків декларантам буде повернуто більш ніж 6 мільйонів гривень.
– На відміну від обов'язкового декларування, оформити податкову знижку можна упродовж всього року – до 31 грудня. Податкова знижка надається громадянам, які минулого року отримували заробітну плату і понесли певні витрати, перелік яких визначений Податковим кодексом України, – зазначила Юліана Козаченко.
Зокрема, до повернення раніше сплачених сум податку можна включати такі витрати:
– частину суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
– суму коштів або вартість майна, переданих у вигляді благодійних внесків неприбутковим організаціям;
– сплату за своє навчання і навчання члена сім'ї першого ступеня спорідненості, який не отримує заробітну плату;
– страхові платежі і пенсійні внески, сплачені громадянином страховикові-резидентові, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя і недержавного пенсійного забезпечення;
– витрати за переобладнання власного транспортного засобу з використанням у вигляді моторного палива біоетанолу, біодизеля, стислого або зрідженого газу, інших видів біопалива;
– суми, сплачені на будівництво або придбання доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту і відсотків за ним;
– вартість державних послуг і державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини та інші витрати.
Декларацію можна подати до Центру обслуговування платників податків за місцем реєстрації або в електронному вигляді – за допомогою Електронного кабінету платника на веб-порталі Державної фіскальної служби України.

На Запоріжжі викрито підприємство, що здійснило незаконні операції на 70 мільйонів
У Запорізькій області співробітники податкової міліції спільно з прокуратурою викрили службових осіб одного з підприємств, які ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах.
У ході розслідування кримінального провадження встановлено, що службові особи підприємства, яке здійснює оптову торгівлю продуктами харчування за готівкові кошти без відповідного документального оформлення, в результаті заниження об’єкта оподаткування умисно ухилились від сплати податків в особливо великому розмірі.
Загальний обіг незаконних операцій склав понад 70 мільйонів гривень.
За місцем розташування складських приміщень підприємства проведено обшуки. За результатами слідчих дій вилучено документи первинного бухгалтерського обліку, чорнові записи, комп’ютерну техніку, готівкові грошові кошти у розмірі 1 мільйон 916 тисяч гривень, пістолет та боєприпаси до нього, а також майже 56 тонн цукру.
Розслідування триває.

Національний податковий форум за участі фахівців ДФС України
15 червня 2017 року у м.Дніпро за організацією офіційного видання ДФС України «Вісник. Офіційно про податки» відбудеться Національний податковий форум для платників податків на тему: «Трансферне ціноутворення, прибуток, податок на додану вартість».
Для реєстрації участі у  форумі необхідно заповнити заявку на сайті: www.visnyk.ua/forum або звернутися до оргкомітету: тел.: (0562) 33-73-41,     (067) 506-58-92,  Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script  (контактна особа - Надія Волк)

Бердянська ОДПІ повідомляє
« ДП “БМТП” достроково виконало план травня   Бердянська ОДПІ повідомляє »

Компания дня
Лучшие комбикорма, БМВД, концентраты и кормовые добавки для с/х животных и птицы.
       ТМ "BEST MIX"


  Подробнее...Курс валют:
Курсы наличного обмена на сегодняЯндекс.ПогодаВаше мнение

Предложить тему опроса

Ваше имя:
Email:
Сообщение:
:
 Популярные фирмы

"ВИДИБОР" - новый комплекс гостиничного типа на дальней бердянской косе. Номера ЛЮКС! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Любители комфортного летнего отдыха на Азовском море, получат все то, о чем мечтали в ожидании до

71185 Просмотров с 04-07-2010
Коттедж "VERA" - люкс" - 2011г. Элитный отдых на Азовском море. - Украина, Запорожская, Бердянск.

 

Уровень VIP отдыха - расположен на берегу открытого Азовского моря в рекреационной

58177 Просмотров с 20-05-2010
База отдыха "ПОСЕЙДОН" - выбирайте лучший отдых на Бердянской Косе! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Город-курорт Бердянск не даром завоевал признание у туристов как один из лучших курортов для морс

54841 Просмотров с 20-06-2009
Частный пансионат "ЕЛЕНА" - лучший отдых в Бердянске по доступной цене! - Украина, Запорожская, Бердянск.

Выберите для себя отдых на Азовском море и желая сделать его лучшим, незабываемым и эффективным п

54696 Просмотров с 13-05-2009
«Aleks Club» - элитный оздоровительно-развлекательный комплекс в Бердянске. - Украина, Запорожская, Бердянск.

В структуру комплекса «Aleks Club» входят: бар-ресторан «

50634 Просмотров с 24-09-2009
Яндекс.Метрика


RSS-лента новостей
Галерея
Новости Товары и услуги Бердянска
Отдых в Бердянске Частные объявления
Работа Сервисы
Форум Фотогалерея
«БИМП» 2009 © Все права защищены.
При использовании материалов веб-сайта,
ссылка на bimp.com.ua обязательна!
Адрес:
71116, Украина,
Запорожская область, Бердянск